Upútavky
Priemyselný park

PRIEMYSELNÝ PARK
INDUSTRIAL PARK

Katalóg investičných ponúk

Interaktívna mapa Vranova n.T.

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

Počasie
Nedeľa 17.02.2019
aktuálne o 20:01
Mal? obla?nos?
teplota 0°C
predpoveď na zajtra
Mal? obla?nos?
cez deň 10°C / v noci 0°C

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Vzdelávanie učiteliek materských škôl

Vzdelávanie učiteliek materských škôl

Účelom systémového vzdelávania je, aby sa učitelia vyrovnali s javmi dynamickej spoločnosti, ako sú napríklad zmeny požiadaviek na výkon učiteľskej profesie, či nové požiadavky pedagogickej vedy na výkon učiteľskej profesie.

Už aj materské školy sa v súčasnosti dostávajú do konkurenčného prostredia a viac než predtým si uvedomujú, že ich najväčším bohatstvom sú vedomosti a schopnosti učiteľov. Potreba aktivizovať, prehlbovať a rozširovať profesijné kompetencie učiteľa, rozširovanie spektra výchovno-vzdelávacích a inovatívnych metód a pomôcok prispieva k rozvoju nielen na individuálnej úrovni, ale aj úrovni celej školy. Účasť učiteľov na vzdelávacích podujatiach, ktoré ich vyzbroja vedomosťami a zručnosťami, tak umožňujú efektívne realizovať strategické zmeny, o ktoré sa usiluje nielen sám učiteľ ale aj jeho škola.

Preto aj Kabinet pre predprimárne vzdelávanie pri MsÚ vo Vranove nad Topľou svojimi aktivitami a podujatiami prispieva nielen k rozvoju osobností detí, ale aj ich učiteľov. Dňa 25.02.2015 v pri­estoroch CVČ vo Vranove n/T členovia kabinetu s lektorkou Ing. Katarínou Lukáčovou (členkou svetovej organizácie pre predškolskú výchovu – OMEP) a v spolupráci s Regionálnou spoločnosťou pre predškolskú výchovu zorganizovali odborno-praktický seminár pod názvom „Hravé poznávanie“, ktorého obsahom bolo vyskúšať si implementáciu pohybového učebného štýlu do výchovno-vzdelávacieho procesu. Veríme, že aj toto stretnutie učiteliek MŠ prinieslo požadovaný efekt a pomôže pri uplatnení nových zmien smerujúcich k zlepšeniu edukácie na materských školách.

PaedDr. Beáta Jankurová
oddelenie školstva

« späť

vzdelávanie učiteliek 1 vzdelávanie učiteliek 1
« predchádzajúci vzdelávanie učiteliek 1 vzdelávanie učiteliek 2 vzdelávanie učiteliek 3 vzdelávanie učiteliek 4 nasledujúci »
aktualizácia: 26.02.2015 | počet zobrazení: 6769

Počet návštev od 21.02.2008: 2837030
Počet návštev dnes: 590
fb