Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Hodina Zeme – Zúčastnite sa aj vy!

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Hodina Zeme – Zúčastnite sa aj vy!

Každý občan mesta Vranov nad Topľou sa môže v sobotu 19. marca od 20.30 h do 21.30 h zapojiť do tzv. Hodiny Zeme, a to zhasnutím osvetlenia vo svojej domácnosti. Do symbolického vypínania svetiel na jednu hodinu sa zapojí aj mesto Vranov nad Topľou zhasnutím verejného osvetlenia na Sídlisku 1. mája v jeho prvej časti.

Táto kampaň je najväčšou celosvetovou akciou so zapojením verejnosti. Prvýkrát odštartovala v Sydney v Austrálii v roku 2007. Zúčastňuje sa jej viac ako 7000 miest a obcí v 162 krajinách po celom svete a prepája tak viac ako miliardu ľudí. Do tmy sa ponoria nielen jednotlivci a ich domácnosti, ale aj rôzne firmy, hotely, bary, predajne či celé ulice a mestá. Do kampane sa zapojili aj mnohé svetoznáme objekty, napríklad Eiffelova veža v Paríži, Golden Gate v San Franciscu, Koloseum v Ríme, Sfinga a pyramídy v Egypte či socha Krista Spasiteľa v Rio de Janeiro. Slovensko sa po prvýkrát projektu zúčastnilo v roku 2011.

Symbolickým vypnutím osvetlenia chce hlavný organizátor WWF (World Wildlife Fund) zvýšiť povedomie verejnosti v oblasti globálneho otepľovania, klimatických zmien a svetelného znečistenia. Cieľom nie je ušetriť energiu za jednu hodinu, ale motivovať ľudí, aby žili rozumnejšie, zodpovednejšie a šetrnejšie voči prírode a životnému prostrediu. Projekt Hodina Zeme nie je o jednej hodine ročne, ale o drobných zmenách v každodennom živote bežného človeka. Stačí zhasnúť svetlo v miestnosti, kde nikto nie je, viac chodiť peši či na bicykli a menej autom, začať triediť odpad, používať šetrné svietidlá… Možností, ako pomôcť planéte a v konečnom dôsledku aj sebe, je veľa a je len na nás, kde začneme.

« späť

aktualizácia: 30.03.2016 | počet zobrazení: 3 334
Počet návštev od 21.02.2008: 4478748
Počet návštev dnes: 602