Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Prijatie slovenských spisovateľov na pôde mesta

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Prijatie slovenských spisovateľov na pôde mesta

V tomto období Hornozemplínska knižnica slávnostne ukončuje projekt Vranovské knihodni 2015, podporovaný Ministerstvom kultúry SR. Pri tejto príležitosti zástupca primátora Dušan Molek slávnostne prijal dňa 1. decembra siedmich slovenských spisovateľov v zasadacej miestnosti mestskej rady, aby im poďakoval za ich spoluprácu s vranovskými deťmi a za to, že boli významnou súčasťou tohto projektu. V závere prijatia sa podpísali do pamätnej knihy mesta.

Celý projekt bol ukončený návštevou spisovateľov v Hornozemplínskej knižnici a na základných a stredných školách v meste Vranov nad Topľou a celom regióne. Zahŕňal pásmo besied, literárnych súťaží a stretnutí detí a mládeže so spisovateľmi Katarínou Mikolášovou, Toňou Revajovou, Alžbetou Verešpejovou, Michalom Horeckým, Dadom Nagyom, Jánom Pochaničom, Jozefom Žarnayom a Milanom Lechanom.

Projekt Vranovské knihodni 2015 realizovala od marca do začiatku decembra Hornozemplínska knižnica pod vedením jej riaditeľky a poslankyne MsZ Emílie Antolíkovej. Hlavným cieľom tohto projektu bolo vytvoriť pre deti príležitosť na stretnutie sa so spisovateľmi a osobnosťami regiónu. Tieto stretnutia zahŕňali workshopy, tvorivé literárne dielne, zvýšenie podpory čítania a formovanie pozitívneho vzťahu detí a mládeže k literatúre a slovenskému jazyku. Celkovo sa v priebehu mesiacov realizovalo takmer tridsať podujatí, kde sa zúčastnilo viac než 1200 detí, mládeže a dospelých.

« späť

aktualizácia: 15.12.2015 | počet zobrazení: 11 811
Počet návštev od 21.02.2008: 4638516
Počet návštev dnes: 382