Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Na Domaši rokovala Rada pre rozvoj okresu a Rozvojová platforma okresu Vranov nad Topľou + video

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Na Domaši rokovala Rada pre rozvoj okresu a Rozvojová platforma okresu Vranov nad Topľou + video

V stredu 20. 9. 2017 na Domaši za účasti splnomocnenca vlády pre podporu najmenej rozvinutých okresov Antona Marcinčina rokovali členovia Rady pre rozvoj okresu a Rozvojovej platformy okresu Vranov nad Topľou.
video nájdete: https://youtu.be/mR8x2tYH4-E
Jedným z hlavných bodov programu pracovného stretnutia bolo vyhodnotenie realizácie akčného plánu, informácia o súčasnom stave jednotlivých projektov. „Z pohľadu mesta Vranov nad Topľou čakáme, že sa naštartuje čerpanie regionálneho príspevku napríklad na poradenské centrum, ktoré má komunikovať s podnikateľským sektorom. Taktiež máme pripravený projekt na výstavbu haly v priemyselnom parku. Ak by sa nám ju podarilo postaviť, máme hneď vytvorených ďalších 30 – 40 pracovných miest. V rámci realizácie akčného plánu je naplánované aj vysporiadanie pozemkov v našom priemyselnom parku,“ povedal Ján Ragan primátor mesta Vranov nad Topľou.
Ďalším bodom rokovania bol rozvoj cestovného ruchu v okrese Vranov nad Topľou. „Našli sme model, ktorý by pomohol rozvoju cestovného ruchu a to cez Oblastnú organizáciu cestovného ruchu, ktorej sídlo chceme premiestniť na Domašu,“ povedal primátor.
Splnomocnenec vlády SR pre podporu najmenej rozvinutých okresov Anton Marcinčin ocenil spoluprácu jednotlivých členov rozvojovej rady. Podotkol, že Vďaka obciam, podnikateľom, mestu, okresu, VUC a ďalším zúčastneným sa nám podarilo dať dokopy väčšinu predstaviteľov organizácií pôsobiacich v cestovnom ruchu do Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR), ktorá je pripravená veľmi rýchlo žiadať finančné prostriedky na rozvoj cestovného ruchu v okrese. „Dohodli sme sa, že členovia OOCR posúdia, ktoré investície je možné a potrebné realizovať okamžite. V momente keď OOCR potvrdí konkrétne investície, vieme ich okamžite posunúť do ďalšieho spracovania,” povedal Anton Marcinčin.

« späť

aktualizácia: 25.09.2017 | počet zobrazení: 3 771
Počet návštev od 21.02.2008: 4638584
Počet návštev dnes: 450