Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Primátor prijal jubilantov Kristiána Knoblicha a Jána Lazúra

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Primátor prijal jubilantov Kristiána Knoblicha a Jána Lazúra

Počas uplynulého týždňa primátor mesta Ján Ragan spolu s prednostom mestského úradu Imrichom Kónyou prijal dvoch jubilantov, športovcov, Kristiána Knoblicha a Jána Lazúra.

„Som veľmi rád, že vás, milí jubilanti, môžem prijať na pôde Mestského úradu vo Vranove nad Topľou. Veď vy obaja ste osobnosťami vranovského športu. Vy, Kristián Knoblich, ste stolnému tenisu venovali desiatky rokov aktívnej práce, ktorá zanechala výraznú stopu v našom meste. Vďaka nej sa u nás celé roky organizujú rôzne turnaje, ktoré sú súčasťou spoločenského života. Taktiež aj Vy, Ján Lazúr, ste vranovská športová legenda, ktorého obyvatelia vnímajú, ako takého nestora športu, ktorý je stále aktívny a organizuje športové podujatia.
Preto mi, v rámci tejto vzácnej chvíle, dovoľte poďakovať vám za celoživotné pôsobenie v našom meste a zároveň aj zavinšovať vám veľa pevného zdravia, elánu, energie, šťastia, rodinnej pohody a aby sme sa ešte veľa, veľa rokov stretávali v našom meste pri rôznych športových a spoločenských podujatiach,“
zaželal primátor mesta Ján Ragan.

Ing. Kristián Knoblich sa narodil 28. decembra vo Vranove nad Topľou.
Po ukončení strednej školy v štúdiu pokračoval na Vysokej škole technickej v Košiciach na Fakulte elektrotechniky. Po úraze kolena športovú činnosť z futbalu presmeroval na bezkontaktný šport, stolný tenis. Už po ročnom tréningu, ako starší žiak, doniesol z Majstrovstiev Východoslovenského kraja dve medaily zo štvorhry a kvalifikoval sa na Majstrovstvá Slovenska. V stolnotenisovom hnutí Východného Slovenska patrí medzi výnimočné osobnosti, kde pôsobil ako funkcionár, manažér, tréner a hráč. Po ukončení štúdií v roku 1977 sa vrátil do Vranova, kde sa stal hlavou a dušou stolnotenisového klubu, na dlhých 37 rokov. Počas viacerých rokov bol členom okresného a východosloven­ského krajského výkonného výboru. Na prvej celoslovenskej konferencii stolnotenisového zväzu, po roku 1989, bol zvolený do výkonného výboru, v ktorom potom pracoval tri volebné obdobia. V deväťdesiatych rokoch bol hlavným sponzorom klubu VSTK prostredníctvom firmy Mlyn Júlia Vranov, v ktorej bol spolumajiteľom.
Trénerské vzdelanie získal v roku 1978 na Telovýchovnej škole v Bratislave. Vychoval desiatky dobrých a na slovenské pomery aj vrcholových hráčov. Na majstrovstvách Slovenska so svojimi zverencami, ako hlavný tréner a kouč, získal vyše 50 medailí vo všetkých vekových kategóriách od najmladších žiakov po dospelých, v dvojhrách, štvorhrách, či družstvách. Najviac si cení titul Majstra Slovenska v dvojhre mladších žiakov vybojovaný Danielom Oráčom. Ako hráč za A družstvo mužov debutoval v roku 1969 ako 18 ročný, v tom čase v Bukóze Vranov v 2. lige, kde patril medzi popredných hráčov. Vzhľadom na vzťah k rodnému Vranovu a súdržnému družstvu mužov, celú hráčsku kariéru odohral v rodnom Vranove. V súťažiach jednotlivcov bol mnoho násobným majstrom okresu. Z umiestnení na turnajoch si najviac cení 3. miesto, ako starší žiak, na turnaji „O Pohár Duklianskych hrdinov“ v Prešove a víťazstvo na turnaji „O Pohár oslobodenia Vranova“ v r. 1974. Je držiteľom strieborného odznaku Slovenského Stolnotenisového Zväzu.

Mgr. Ján Lazúr sa narodil 18. januára v Malom v súčasnosti Novom Ruskove v okrese Trebišov.
Študoval na fakulte telesnej výchovy a športu v Bratislave. Po ukončení štúdií pôsobil ako učiteľ telesnej výchovy na Obchodnej akadémii vo Vranove nad Topľou. V meste Vranov dlhé roky rozvíja športové aktivity, ktoré sú súčasťou jeho života už celé roky. Okrem rôznorodých športov, ktorým sa sám venuje pôsobí aj ako tréner hádzanej, volejbalu, kolkov či futbalu.
Jeho hlas odznieva pri komentovaní zápasov futbalu, boxu, juda, volejbalu či atletiky. Jeho široký športový rozhľad športová všestrannosť mu umožňuje zasadnúť aj na rozhodcovskú stoličku. Počas pôsobenia na obchodnej akadémii, ale aj v súčasnosti, spolupracuje pri organizovaní školských športových súťaží akými sú plávanie, basketbal, cezpoľné behy, branné preteky či lyžiarske výcviky. Aj v súčasnosti pôsobí ako lyžiarsky inštruktor, kde svoje skúsenosti odovzdáva nielen dospelým ale aj deťom vo veku 3–5 rokov.
Taktiež pomáha so športovou prípravou mládeže pri prijímacích skúškach na vysoké školy so zameraním na šport. Celoročne na bicykli „nabehá“ 4500 kilometrov a športový duch ho neopúšťa ani po rokoch. Jeho športová kariéra mu umožnila stretnúť sa a robiť interview s mnohým známymi športovcami, či trénermi, akými sú napríklad Karol Polák, Michal Martikán, Jozef Golonka, či Vojtech Christov.
Okrem iného je aj spoluautorom publikácie s názvom O histórii vranovskej hádzanej.

« späť

aktualizácia: 15.06.2022 | počet zobrazení: 2 666
Počet návštev od 21.02.2008: 4624779
Počet návštev dnes: 906