Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Mesto začalo s dezinfekciou stojísk, verejných priestorov a mestského mobiliáru + video

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Mesto začalo s dezinfekciou stojísk, verejných priestorov a mestského mobiliáru + video

Mesto začalo s dezinfekciou stojísk, verejných priestorov a mestského mobiliáru + videoV rámci opatrení proti šíreniu respiračného ochorenia COVID – 19 mesto Vranov nad Topľou od 1. 4. 2020 pristúpilo k dezinfekcii stojísk a verejných priestorov.

Video nájdete tu: https://youtu.be/FpIU93rFhoI

„Práve v tomto mimoriadnom období naši občania trávia veľa času doma, stravujú sa doma a tým tvoria viac odpadu. Preto sme v týchto dňoch začali s komplexnou dezinfekciou stojísk, a to v spolupráci so spoločnosťou, ktorá nám zabezpečuje vývoz komunálneho odpadu. Tá pozostáva nielen z dezinfekcie nádob na komunálny odpad, tú zabezpečuje zberová spoločnosť, ale aj z komplexnej dezinfekcie samotných stojísk, ktorú realizujeme pomocou zamestnancov oddelenia verejnoprospešných služieb. Zároveň, pristupujeme aj dezinfekcii verejných priestorov, autobusových zastávok, detských ihrísk a mestského mobiliáru, a to lavičiek, odpadkových košov, schodísk, zábradlí, pitných fontán,“ povedal primátor mesta Ján Ragan.

Celkovo bude dezinfikovaných 109 stojísk, 15 autobusových zastávok, 2 podchody, sídliskové schodiská a k nim patriace držadlá, lavičky, odpadkové koše, 5 pitných fontán a detské ihriská. Všetky verejné priestory a mestský mobiliár bude dezinfikovaný 2% roztokom Chloraminu B prístrojom na rosenie, ktorý vytvára takzvaný systém aerosólu. Rosenie budú pravidelne na týždňovej báze zabezpečovať 2 zamestnanci, ktorí budú vybavení ochranným oblečením, špeciálnou obuvou, ochrannými maskami a rukavicami.

« späť

aktualizácia: 04.06.2020 | počet zobrazení: 6 793
Počet návštev od 21.02.2008: 4632719
Počet návštev dnes: 1334