Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Štatistické údaje dopravy zdarma za 1. polrok 2022

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Štatistické údaje dopravy zdarma za 1. polrok 2022

Podľa údajov získaných od spoločnosti SAD Humenné, a.s., OZ Vranov nad Topľou, ktorá v meste Vranov nad Topľou zabezpečuje mestskú hromadnú dopravu, v prvom polroku tohto roka bolo spolu na oboch linkách mestskej hromadnej dopravy prepravených celkovo 89 746 cestujúcich, pričom za rovnaké obdobie v uplynulých rokov bolo prepravených 74 523 cestujúcich.

„Vzhľadom na zlú epidemiologickú situáciu v uplynulých rokoch sme pre porovnanie počtu prepravených cestujúcich v mesiacoch január a február využili údaje z roka 2020 a pre ostatné mesiace, údaje z roka 2019.“ povedala Eva Fedorňáková z tlačového referátu Mestského úradu vo Vranove nad Topľou.

„Som veľmi rád, že obyvatelia mesta a okresu začali využívať tento typ dopravy. Prešiel polrok od jej spustenia a je potrebné povedať, že za porovnateľné obdobie minulých rokov sme pomocou bezplatnej mestskej hromadnej dopravy prepravili o 15 000 cestu­júcich viac, čo znamená nárast približne o 17%. Tu je potrebné poukázať, že začiatok tohto roka bol ešte poznamenaný pandémiou a zároveň menšou migráciou občanov. Podľa našich zistení dopravu zdarma najviac oceňujú starší občania, občania, ktorí ňou pravidelne cestujú do a z práce, žiaci a študenti škôl a veľmi pozitívne ohlasy máme aj od obyvateľov okolitých obcí. Samozrejme našou predstavou je túto dopravu riešiť komplexne. Dôkazom toho je aj príprava novej železničnej zastávky na Juhu, kde by malo pribudnúť záchytné parkovisko a určite aj nová autobusová zastávka. Čo sa týka vytvárania ďalších nových autobusových zastávok, či zmeny grafikonu, sme pripravení aj na túto úpravu. To bude téma až pre ďalší rok, pre ďalší rozpočet, pretože v poslednom období sme zaznamenali pomerne veľký nárast cien pohonných hmôt. Naša predstava je, že chceme pokračovať v tejto doprave, no musíme rokovať s dopravcom zabezpečujúcim túto dopravu,“ konštatoval primátor mesta Ján Ragan.

« späť

aktualizácia: 02.09.2022 | počet zobrazení: 817
Počet návštev od 21.02.2008: 4624853
Počet návštev dnes: 980