Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

Najčítanejšie

Mesto a okres Vranov nad Topľou navštívil predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský + video

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Mesto a okres Vranov nad Topľou navštívil predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský + video

Mesto a okres Vranov nad Topľou navštívil predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský V rámci pracovného výjazdu v piatok 13. 4. 2018 navštívil okres a mesto Vranov nad Topľou predseda Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Milan Majerský. Na pôde mesta Vranov nad Topľou ho spolu so svojimi zástupcami Milanom Tkáčom a Dušanom Molekom privítal primátor a zároveň poslanec PSK Ján Ragan. Prijatia sa zúčastnili všetci poslanci PSK zvolení pre okres Vranov nad Topľou.
Viac informácií nájdete tu: https://youtu.be/7myUvCfLpdc
Počas stretnutia primátor predsedu PSK informoval o situácii v Priemyselnom parku Ferovo, ako aj o plnení Akčného plánu pre okres Vranov nad Topľou, ktorý bol schválený vládou Slovenskej republiky v roku 2016. „Pomocou tohto plánu má byť vytvorených 2 500 pracovných miest pre celý okres a preinvestovaných približne 120 miliónov eur, v tomto balíku sú aj prostriedky EÚ. Samotný regionálny príspevok bol schválený vo výške viac ako 4 milióny eur. Samozrejme je to projekt, ktorý je pre Slovensko nový a problémy, ktoré vznikajú pri jeho napĺňaní, sú podobné aj v iných okresoch. Na záver chcem poznamenať, že naše mesto s PSK spája dlhodobá dobrá spolupráca. V uplynulom období sa nám spoločne podarilo zrealizovať viacero projektov, ktoré fungujú a ukázalo sa, že investícia do nich sa oplatila. S poslancami za náš okres sa naďalej chceme, v rámci možností, uchádzať o pomoc PSK a aj takto rozvíjať naše mesto, náš okres,“ povedal primátor mesta Ján Ragan.
Zároveň, v rámci návštevy okresu všetci poslanci PSK za okres Vranov nad Topľou predsedovi predstavili nimi pripravený Strategický plán na rozvoj okresu Vranov nad Topľou pre roky 2017 – 2020. Ten obsahuje programové priority pre rozvoj PSK, so zreteľom na potreby a požiadavky okresu Vranov nad Topľou. Priority sú rozdelené do viacerých oblastí, ako sú napríklad sociálna oblasť, školstvo, kultúra, ochrana životného prostredia, šport, cestový ruch, cestná sieť. V rámci nich sú vybrané top priority, ako napríklad riešenie situácie nedostatku kapacít v domovoch sociálnych služieb v okrese, sanácia skládky – Odkalisko Poša, alebo severné prepojenie mesta s podporou PSK.

« späť

aktualizácia: 04.05.2018 | počet zobrazení: 3 180
Počet návštev od 21.02.2008: 4389443
Počet návštev dnes: 548