Upútavky
Priemyselný park

PRIEMYSELNÝ PARK
INDUSTRIAL PARK

Katalóg investičných ponúk

Interaktívna mapa Vranova n.T.

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

Počasie
Nedeľa 17.02.2019
aktuálne o 20:01
Mal? obla?nos?
teplota 0°C
predpoveď na zajtra
Mal? obla?nos?
cez deň 10°C / v noci 0°C

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Mesto a okres Vranov nad Topľou navštívil predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský + video

Mesto a okres Vranov nad Topľou navštívil predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský + video

Mesto a okres Vranov nad Topľou navštívil predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský V rámci pracovného výjazdu v piatok 13. 4. 2018 navštívil okres a mesto Vranov nad Topľou predseda Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Milan Majerský. Na pôde mesta Vranov nad Topľou ho spolu so svojimi zástupcami Milanom Tkáčom a Dušanom Molekom privítal primátor a zároveň poslanec PSK Ján Ragan. Prijatia sa zúčastnili všetci poslanci PSK zvolení pre okres Vranov nad Topľou.
Viac informácií nájdete tu: https://youtu.be/7myUvCfLpdc
Počas stretnutia primátor predsedu PSK informoval o situácii v Priemyselnom parku Ferovo, ako aj o plnení Akčného plánu pre okres Vranov nad Topľou, ktorý bol schválený vládou Slovenskej republiky v roku 2016. „Pomocou tohto plánu má byť vytvorených 2 500 pracovných miest pre celý okres a preinvestovaných približne 120 miliónov eur, v tomto balíku sú aj prostriedky EÚ. Samotný regionálny príspevok bol schválený vo výške viac ako 4 milióny eur. Samozrejme je to projekt, ktorý je pre Slovensko nový a problémy, ktoré vznikajú pri jeho napĺňaní, sú podobné aj v iných okresoch. Na záver chcem poznamenať, že naše mesto s PSK spája dlhodobá dobrá spolupráca. V uplynulom období sa nám spoločne podarilo zrealizovať viacero projektov, ktoré fungujú a ukázalo sa, že investícia do nich sa oplatila. S poslancami za náš okres sa naďalej chceme, v rámci možností, uchádzať o pomoc PSK a aj takto rozvíjať naše mesto, náš okres,“ povedal primátor mesta Ján Ragan.
Zároveň, v rámci návštevy okresu všetci poslanci PSK za okres Vranov nad Topľou predsedovi predstavili nimi pripravený Strategický plán na rozvoj okresu Vranov nad Topľou pre roky 2017 – 2020. Ten obsahuje programové priority pre rozvoj PSK, so zreteľom na potreby a požiadavky okresu Vranov nad Topľou. Priority sú rozdelené do viacerých oblastí, ako sú napríklad sociálna oblasť, školstvo, kultúra, ochrana životného prostredia, šport, cestový ruch, cestná sieť. V rámci nich sú vybrané top priority, ako napríklad riešenie situácie nedostatku kapacít v domovoch sociálnych služieb v okrese, sanácia skládky – Odkalisko Poša, alebo severné prepojenie mesta s podporou PSK.

« späť

aktualizácia: 04.05.2018 | počet zobrazení: 752

Počet návštev od 21.02.2008: 2837028
Počet návštev dnes: 588
fb