Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Systém zdieľaných bicyklov je spustený aj vo Vranove nad Topľou + video

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Systém zdieľaných bicyklov je spustený aj vo Vranove nad Topľou + video

Po úspešnom spustení dopravy zdarma mesto Vranov nad Topľou od dnešného dňa (15. júna) štartuje pre svojich obyvateľov a návštevníkov systém zdieľaných bicyklov.

Video nájdete tu: https://youtu.be/UqdLUHOWs-4

Tak, ako pri spomínanej doprave zdarma, od systému zdieľaných bicyklov očakávame, že nám pomôžu znížiť počet áut v meste, hluk, prach, čiže zníženie produkcie škodlivých emisií a zlepšenie kvality ovzdušia, a zároveň aj takto chceme motivovať obyvateľov k využívaniu alternatívnych možností prepravy. K dispozícii bude 50 zdieľaných bicyklov, ktoré si obyvatelia budú môcť požičať počas celej letnej sezóny až do konca októbra“, konštatoval primátor mesta Ján Ragan.

Bicykle budú na začiatku umiestnené na 8 štartovacích stanovištiach. Používatelia ich však po ukončení jazdy môžu nechať zaparkované hocikde v meste. Potrebné však je ich umiestniť na vhodnom mieste, a to napríklad na okraji chodníka, či na odstavnej ploche tak, aby nezavadzal chodcom, alebo aby neblokoval cestu. Samozrejme počas jazdy na verejnom bicykli je potrebné dbať na vlastnú bezpečnosť, ako aj na bezpečnosť chodcov a ostatných účastníkov cestnej premávky.

Štartovacie stanovištia s bicyklami sú osadené na miestach:

 • pred Mestským úradom vo Vranove nad Topľou (aj s informačným panelom)
 • pri cintoríne na Mlynskej ulici
 • pri autobusovej stanici na kraji parkoviska (aj s informačným panelom)
 • pri tržnici
 • pri letnom kúpalisku
 • pri autobusovej zastávke na Dlhej ulici
 • v Čemernom oproti domu kultúry
 • na Lomnica pri hlavnom cintoríne

Ako si môžete zapožičať zdieľaný bicykel?

 • pred použitím zdieľaného bicykla je potrebné stiahnuť si aplikáciu ANTIK SmartWay dostupnú pre iOS aj Android.
 • po jednoduchej registrácii v aplikácii odomknete bicykel načítaním QR kódu, ktorý je umiestnený na riadidlách bicykla,
 • po skončení jazdy je potrebné bicykel zaparkovať na vhodnom viditeľnom mieste, uzamknúť ho mechanickým potiahnutím páčky na zámku zadného kolesa. Bicykel 1× pípne a v aplikácii sa zobrazí informácia, že bicykel bol zaparkovaný na správnom mieste, vrátenie prebehlo úspešne a je pripravený pre ďalšieho záujemcu.

Cenník

Sú tri spôsoby platby za využívanie tejto služby.
Prvým spôsob platby je „Jazdím, potom platím“, to znamená že kredit sa vám odčítava z AntikPay peňaženky. Pri tomto variante platí cena 1 € za jednu hodinu jazdy s minútovou tarifikáciou.
Druhým spôsobom platby je „Mesačné bicyklovanie“, a to jazdenie maximálne 30 dní s maximálnym limitom 30 minút denne za cenu 5 € mesačne. V prípade, že doba 30 minút bude prekročená, cena je 1 € za hodinu s minútovou tarifikáciou.
Tretím spôsobom je „Bicyklovanie na celú sezónu“ za 30 eur. Tu je možné bicyklovanie až jednu hodinu denne. Po presiahnutí denného limitu aj v tomto prípade platí tarifa 1 € / hod. s minútovou tarifikáciou.

Projekt zdieľané bicykle mesto Vranov nad Topľou spúšťa vďaka spolupráci so spoločnosťou ANTIK Telecom s.r.o. Úlohou samosprávy bude kontrolovať funkčnosť bicyklov a zabezpečovať ich premiestňovanie v rámci svojho územia tak, aby boli dostupné čo najväčšiemu počtu obyvateľov. Spoločnosť ANTIK Telecom bude vykonávať zložité opravy bicyklov, zabezpečí náhradné diely, ako aj funkčnosť, údržbu a rozvoj softvéru.

Viac fotografií nájdete tu: https://www.facebook.com/…746260754182?…

« späť

aktualizácia: 11.07.2022 | počet zobrazení: 4 081
Počet návštev od 21.02.2008: 4625656
Počet návštev dnes: 523