Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

ROZOZVUČANIE SŔDC – slávnostný program pre jubilujúcich občanov mesta

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » ROZOZVUČANIE SŔDC – slávnostný program pre jubilujúcich občanov mesta

Jeseň je obdobím umeleckých diel prírody, ktorá je ako krásna paleta. Stromy ohromujú pestrými farbami. Takýmto krásnym umeleckým dielom je aj človek v jeseni života. Tvaroval a formoval ho majster život svojimi skúškami, radosťami, ale aj starosťami.
Staroba je výzva. Pripomína nám, aby sme nestrácali čas a jeden druhému teraz povedali milé slovo, že sa máme radi. Starnutie prichádza pomaly, nenápadne. Tak ako sa končí leto a začína sa jeseň. Nedá sa tomu vyhnúť. Sem-tam niečo bolí, objaví sa vráska, skôr či neskôr oblejú vlasy. Človek sa ocitne v jeseni života a v spomienkach sa obzerá do minulosti. Starší ľudia si zaslúžia úctu. Vekom nadobudli skúsenosti, ktoré môžu odovzdávať mladším, ak o to stoja. Napokon vďačíme im za život.
Stalo sa už peknou tradíciou, že v októbri, ktorý si pripomíname ako Mesiac úcty k starším, pozývame do obradnej siene jubilujúcich občanov mesta, našich sedemdesiatnikov, aby sme im osobnejším spôsobom vyjadrili úctu a aby sme spoločne strávili niekoľko príjemných chvíľ pri umeleckom slove a ľudovej piesni. 28. októbra 2015 na chvíľu zláskavel čas. Zastavil sa, aby nám doprial obzrieť sa späť, aby nám dovolil s jubilantmi zaspomínať, aby nám umožnil dotknúť sa slnka, osláviť človeka. Vo svojom príhovore primátor mesta Ján Ragan povedal: „Človek je taký pekný, aká krásna je jeho duša. Taký dobrý, aké veľké je jeho srdce. Taký bohatý, koľko má priateľov. Taký mladý, na koľko sa cíti. Taký silný, ako vie pomáhať slabým. Taký šťastný, ako sa vie tešiť aj z maličkostí a potešiť aj druhých. Taký múdry, koľkokrát vie poradiť tomu, kto to potrebuje. My s úctou hľadíme na vaše vrásky. Ak vám chceme zaželať z úprimného srdca to najlepšie – nuž nech je to zdravie. Ste košatí vekom, múdrosťou a skúsenosťou. Je vo vás ukrytá múdrosť ľudských vekov. Ste spokojní a pokojní, len škoda, že k múdrosti a stálosti sa človek dopracúva až s belšími vlasmi. Ale aj s nimi môže byť človek veselý, duchom mladý, mať dostatok sily, sviežosti, optimizmu a svetla. Prijmite všetko a ďalej hľadajte cestu vpred. Nech sú dni vášho zrelého veku slnečné a prehriate vďačnosťou nielen vašich najbližších, ale i nás všetkých.“
Slávnostnú atmosféru dotvorila svojimi piesňami folklórna skupina Konopianka a známe pesničky z mladosti pozvaných zaspievala temperamentná Mária Jenčová. Umelecké slovo pridali recitátorky Viera Machková a Katka Feniková. Jubilanti sa zapísali do pamätnej knihy a z rúk primátora si prevzali malú pozornosť. Milé stretnutie, na ktorom bol prítomný aj prednosta mestského úradu Andrej Krišanda, ukončila čaša vína, pri ktorej sa zaspomínalo na mladšie časy.
videá:
https://www.youtube.com/watch?…
https://www.youtube.com/watch?…
viac foto:
 https://www.facebook.com/media/set/?…

« späť

aktualizácia: 23.11.2015 | počet zobrazení: 10 588
Počet návštev od 21.02.2008: 4481754
Počet návštev dnes: 610