Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Mesto začalo so zimnou údržbou

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Mesto začalo so zimnou údržbou

Oddelenie verejnoprospešných služieb Mestského úradu vo Vranove nad Topľou od stredy 13. 1. 2021 operatívne vykonáva zimnú údržbu miestnych komunikácií. Jej úlohou je odstránenie, prípadne zmiernenie závad v zjazdnosti a schodnosti komunikácií, spôsobených poveternostnými a klimatickými podmienkami.

„V stredu v skorých ranných hodinách sme vykonali prvý výjazd, na ktorý sme využili 5 komunálnych posypových strojov. Pomocou nich sme z komunikácií odstránili snehovú pokrývku a zároveň sme zrealizovali ich posyp soľou a drveným kamenivom. Zároveň bolo vykonané manuálne čistenie schodísk, autobusových zastávok, priechodov pre chodcov a chodníkov, ktoré nebolo možné vyčistiť komunálnou technikou,“ povedal Ján Fedorňák, vedúci oddelenia verejnoprospešných služieb.

Mesto momentálne spravuje 58 km ciest a 64 km chodníkov. Tieto cesty sú rozdelené do dvoch okruhov podľa dôležitosti. Prvý okruh zabezpečuje zjazdnosť ciest pre sanitky, hasičov a autobusy. Taktiež do tohto okruhu patria všetky cesty, ktoré sú na kopcoch (Dubník, Okulka, Sídlisko 1. mája, Vinice). Na území mesta sa nachádzajú aj komunikácie, na ktorých vykonáva zimnú údržbu Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja – oblasť Vranov nad Topľou. Do tohto okruhu spadajú komunikácie: Lomnica – smer Kamenná Poruba, Lomnická ulica, Čemernianska ulica, Herlianska ulica, Prešovská ulica, Duklianskych hrdinov, Mlynská a Staničná ulica.

V rámci zimnej údržby boli na Okulke, Sídlisku 1. mája a na Viniciach osadené uzatvárateľné 200 litrové nádoby s posypovou soľou. Tie slúžia obyvateľom týchto lokalít na posyp schodísk, parkovísk alebo chodníkov v blízkosti ich obydlí.

„Aj túto zimu sa stretávame s problémom zle zaparkovaných vozidiel, ktoré nám bránia vykonať zimnú údržbu na cestách a chodníkoch. Práve pre takto zaparkované autá nemôžeme vykonať údržbu technikou a musíme pristúpiť k manuálnemu čisteniu, čo je zdĺhavé a dokonca v niektorých prípadoch nemožné. Paradoxne tento jav sa viac vyskytuje pri rodinných domoch, kde obyvatelia majú vlastný dvor, a aj napriek tomu parkujú svoje autá na chodníkoch, či na okraji ciest a tým bránia prejazdu techniky. Táto situácia sa každým rokom zhoršuje,“ skonštatoval Ján Fedorňák.

Aj tento rok je obyvateľom mesta Vranov nad Topľou k dispozícii dispečing zimnej údržby na tel. č. 0901 770 045, ktorý je zriadený v budove bývalého Mestského bytového podniku, a.s.

« späť

aktualizácia: 19.02.2021 | počet zobrazení: 2 184
Počet návštev od 21.02.2008: 4638450
Počet návštev dnes: 316