Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Rekonštrukcia Materskej školy Okulka a dezinfekcia materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Vranov nad Topľou + video

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Rekonštrukcia Materskej školy Okulka a dezinfekcia materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Vranov nad Topľou + video

V uplynulom období mesto začalo realizáciou rekonštrukcie Materskej školy Okulka. Z dôvodu vyhlásenia mimoriadnej situácie (pandémia ochorenia COVID 19) a na základe prijatých úsporných opatrení, ktoré boli prijaté z dôvodu jej vyhlásenia, bude táto rekonštrukcia zrealizovaná v etapách. V rámci prvej etapy budú zrekonštruované dva pavilóny budovy.

Video nájdete tu: https://youtu.be/bY1Gbp31Qcg

V rámci rekonštrukcie bude zrealizovaná demontáž copilotových stien a ich následné čiastočné zamurovanie s osadením menších okien, výmena časti odkvapového chodníka, úprava vyrovnávacích schodov k vstupom do budovy a zateplenie zadných pavilónov budovy, a to minerálnou vlnou, vrátane zateplenia sokla polystyrénom a silikónovou omietkou. Zároveň budú vymenené protipožiarne rebríky, vetriace mreže, zvod bleskozvodu, vymenené exteriérové svietidlá, okenné parapety, upravené atiky plochej strechy o hrúbku zateplenia.
Rekonštrukcia materskej školy bude prefinancovaná zo zdrojov poskytnutých z účelovej dotácie Ministerstva financií SR, a to vo výške 90 000 eur. Celkovo do rekonštrukcie bude preinvestovaných približne 95 000 eur.
Z dôvodu rekonštrukcie bude táto Materská škola otvorená približne 15. júna. Ostatné materské školy budú otvorené tak, ako bolo avizované 1. 6. 2020.
V tomto období v materských školách je realizovaná dezinfekcia, a to ultrazvukovým technickým difuzérom, ktorý vytvára anolitovú hmlu, ktorá poskytuje ochranu pred infekčnými ochoreniami a je vhodná pre alergikov nakoľko viaže alergény vo vzduchu. Zároveň elektrostatickou pištoľou je vykonávaná aj povrchová dezinfekcia. V rámci príprav sú v tomto období do materských škôl dodávané bez dotykové dávkovače na dezinfekciu rúk, stojany na papierové utierky a papierové utierky, rúška, jednorázové rukavice a zakúpené im boli aj bez dotykové digitálne teplomery. Celkovo mesto do dezinfekcie materských škôl a do vybavenia preinvestuje približne 6 000 eur.

« späť

aktualizácia: 07.07.2020 | počet zobrazení: 2 113
Počet návštev od 21.02.2008: 4632718
Počet návštev dnes: 1333