Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Vo štvrtok budú primátor a poslanci rokovať o možnosti výstavby krytej plavárne

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Vo štvrtok budú primátor a poslanci rokovať o možnosti výstavby krytej plavárne

Jedným z bodov rokovania štvrtkového mestského zastupiteľstva bude „Informácia o vypracovaní koncepčnej architektonickej štúdie na Ulici Boženy Němcovej“. V rámci nej bude predstavený architektonický koncept výstavby viacúčelovej športovej haly, na výstavbu ktorej sme získali peniaze od vlády SR, a to vo výške 1 750 000 eur. Tieto peniaze musia byť použité do konca roka 2021.

V architektonickom koncepte, ktorý si mesto dalo vypracovať ako komplexnú 3 etapovú architektonickú štúdiu pre územie časti bývalého škvarového ihriska a plochy pri vonkajších bazénoch, je okrem viacúčelovej haly naplánovaná výstavba plavárne a námestia.

Hala a plaváreň sú navrhované ako jednoduché stavby reagujúce na objemové a prevádzkové potreby požadovaných programov či už priznanými výškami jednotlivých prevádzkových celkov (vysoká bazénová a ihrisková hala, znížené priestory foyer a zázemia) alebo modulovým konštrukčným systémom a im prispôsobeným dispozíciám a jednoduchým sendvičovým fasádam.

Súčasťou konceptu je aj odhad stavebných nákladov v jednotlivých etapách samostatne. Podľa tohto odhadu bola výška stavebných nákladov na výstavbu viacúčelovej športovej haly stanovená na 4 191 100 eur. To znamená, že mesto na výstavbu viacúčelovej športovej haly, potrebuje viac ako dvojnásobok finančných prostriedkov ako je výška dotácie, ktorú dostalo od vlády. V tomto krízovom období je potrebné prehodnocovať všetky finančné operácie a správať sa zodpovedne. Preto v rámci prerokovania tohto bodu bude predložená na schválenie žiadosť o zmenu účelu dotácie z výstavby viacúčelovej športovej haly na výstavbu plavárne, ktorej odhadovaný náklad výstavbu je podľa stavebného odhadu vo výške 2 595 850 €.

« späť

aktualizácia: 07.07.2020 | počet zobrazení: 3 104
Počet návštev od 21.02.2008: 4478739
Počet návštev dnes: 593