Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Vranovskí hokejisti trénujú aj pomocou skatemillu

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Vranovskí hokejisti trénujú aj pomocou skatemillu

V rámci začiatku novej hokejovej sezóny vedenie hokejového klubu HC BULLS Vranov nad Topľou v utorok 7. 8. 2018 predstavili nový hokejovo-korčuliarsky trenažér skatemill. Jeho hlavnou úlohou je zlepšiť individuálnu výkonnosť hráča.

Video nájdete tu: https://youtu.be/Gcgl6WOlsEI

„Je to umelá ľadová plocha v pohybe, ktorá vytvára korčuliarom väčší odpor. Slabší korčuliari pomocou trenažéra sa zlepšujú v technike korčuľovania a tí zdatnejší si zlepšujú kondíciu. Skatemill je určený pre všetky vekové kategórie, či už pre žiakov 1. ročníka základnej školy alebo pre profesionálnych hráčov, či pre seniorov,“ skonštatoval Juraj Rudy, tréner HC BULLS.
„Športové centrum sme vystavali preto, aby naše deti mali čo najlepšie tréningové podmienky v hokeji pre svoj rozvoj. Tento šport je kolektívny, ale zároveň je veľmi individuálny. Deti majú tie najlepšie podmienky na ľade, majú ho celý rok, ale dnes už hokej nie je len o tréningu na ľade, ale aj mimo neho. Trenažér im bude slúžiť na tréning mimo ľadu, aby sa sami individuálne zlepšovali,“ zhodnotil prezident HC BULLS Jirka Zeman.
„Náš hokejový klub sa venuje hlavne deťom. Sú to detské a žiacke družstvá, ktoré tu trénujú už 2. rok. Trenažér, ktorý bol osadený v STD Aréne, je takým vyšším stupňom, do ktorého sme sa posunuli. Verím, že to prispeje k tomu aby aj z našich detí vyrastali dobrí hokejisti, dobrí korčuliari, ktorí sa potom presadia aj v iných kluboch a že tu budeme mať naozaj nejaké hokejové hviezdy,“ povedal Ján Ragan, primátor mesta.
Osadenie nového športového centra formou sponzorského daru prefinancovala spoločnosť STD Donivo. Celkovo bolo preinvestovaných približne 100 000 eur.
„Pre nás je to investícia do našich detí a mládeže. Veríme tomu, že možno o 10 – 15 rokov aj vo Vranove nad Topľou, vďaka týmto najlepším podmienkam, vyrastú nejakí hokejisti, ktorí budú hrať aspoň za Košice,“ skonštatoval Zeman.

« späť

aktualizácia: 24.08.2018 | počet zobrazení: 5 233
Počet návštev od 21.02.2008: 4478733
Počet návštev dnes: 587