Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Predstavenie knihy Šport Vranov nad Topľou

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Predstavenie knihy Šport Vranov nad Topľou

Šport Vranov nad TopľouV pondelok 29. 10. 2018 bola v kinosále Domu kultúry vo Vranove nad Topľou predstavená a oficiálne uvedená do života nová publikácia Šport Vranov nad Topľou. Knihu si môžete zakúpiť v kancelárii prvého kontaktu Mestského úradu vo Vranove nad Topľou. Cena publikácie je 5 eur.

Recenzia knihy Šport Vranov nad Topľou

Mesto Vranov nad Topľou vydalo ďalšiu publikáciu viažúcu sa k minulosti a súčasnosti nášho mesta. V osobitnej edícií po publikáciách ,,Sakrálne stavby vo Vranove nad Topľou“, ,,Vranov z vtáčej perspektívy“, ,,Folklór Vranov nad Topľou“ prichádza najmä medzi širokú vranovskú športovú verejnosť knižná publikácia ,,Šport Vranov nad Topľou“.
Po úvodnom príhovore primátora mesta Jána Ragana v tejto publikácií zaujme história jednotlivých druhov športov, ktoré ponúkajú širokú škálu možnosti zapojenia sa do aktívneho, či pasívneho športového života.
Prvé kapitoly tejto zaujímavej publikácie nás zavedú do histórie, ale aj v súčasnosti najrozšírenejšej športovej hry – futbalu. Pripomína sa tu vyše storočná história vranovského futbalu, doplnená dobovými fotografiami a príbehmi.
Vranovský futbal v tomto ročníku 2018–2019 žne vynikajúce výsledky a ľúbivou hrou prilákal do svojho vynoveného futbalového stánku stovky divákov milujúcich túto hru a vďačný potlesk sa ozýva po každom ich vystúpení. Možno málo kto vie, že vo Vranove pôsobí Akadémia Slovakia, ktorá vyhľadáva talentovanú mládež od 4–10 rokov, dokonca realizuje aj projekt v cvičebných jednotkách v materských školách. Mohli by sme tu menovať celý rad trénerov a vedúcich družstiev, ktorí pracujú v tejto žiackej a dorasteneckej oblasti.
Keď píšeme tieto riadky práve po tieto dni nás vranovskí reprezentanti reprezentujú v stolnom tenise v ďalekom Španielsku. Stolný tenis je hra, ktorá ma vo Vranove ešte predvojnové korene a v súčasnosti pôsobia v slovenskej extralige pod vedením jeho predsedu Ing. M. Sisáka a manažéra JUDr. A. Hajduka.
Ďalším zo športov, ktorého história spadá do 50 rokov uplynulého storočia až po súčasnosť je volejbal. Publikácia prináša celý rad zanietených vedúcich a trénerov, ktorí sa venujú tomuto športu, zastrešuje ich MŠK Vranov nad Topľou.
Úspechy vranovského boxu ostanú navždy zapísané v histórií nášho mesta a sú spojené s Mariánom Smolákom najprv, ako aktívnym boxerom, ale vo Vranove predovšetkým ako trénerom a organizátorom tohto športu.
Hádam najbližšie k tomuto športu má džudo. História tohto športu je spojená s bratmi Krišandovými a ich celou rodinou, manželkou Máriou, dcérami – slovenskými reprezentantkami. Vychovávali a vychovávajú celý rad ďalších talentovaných športovcov v tomto druhu športu.
Atletika mala v našom meste celý rad pútavých ľahkoatletických podujatí. O tejto bohatej histórii sa určite dočítate v uvádzanej publikácii. Pre jej ďalšie úspešné pôsobenie vyrástli v našom meste pri základných školách nové ľahkoatletické areály, kde vyrastajú nové atletické nádeje reprezentujúce naše mesto.
Karate – počiatky tohto bojového umenia sa začínajú v 80 rokoch 20. storočia. Pri jeho v našom meste boli M. Strmeň a J. Kulan. V súčasnosti najväčším objavom v karate je Hana Hubcejová, ktorá v jednej sezóne získala 9 krát zlato.
V histórií športu v našom meste sa prenesieme k zamrznutej Topli, kde sa začínali písať kapitoly hokeja. Osemdesiate roky sa zapísali v hokeji účastnou nášho mužstva v druhej slovenskej lige. Nová hokejová aréna dáva príležitosť pre mladé hokejové talenty do budúcnosti.
Ďalším kolektívnym športom, ktorý sa predstavuje v novej publikácií je hádzaná. Rovnako história – päťdesiate roky, ktoré sú späté s menom Vojtecha Lukáča. V súčasnosti je to druhá slovenská liga žien. Z menej známych športov je tu priblížený hokejball, dokonca pre tento šport máme v meste vybudované aj nové ihrisko.
Ďalšími nie menej zaujímavými druhmi športu v našom meste je tenis. Tento kráľovský šport má rovnako bohatú históriu a v súčasnosti ponúka tenisové areály na voľných priestranstvách , ale aj v priestrannej hale na sídlisku Juh.
Kulturistika v našom meste má výborné organizačné zázemie vďaka trénerským a organizačným schopnostiam I. Kopčeka, J. Mihalčina a S. Švarbalíka. Reprezentanti kulturistiky a fitnes sa nám v meste každoročne predstavujú.
Zo záujmových organizácií v našom meste prinášajú možnosti zapojiť sa do organizovanej turistiky, kynológie, rybolovu, krasokorčuľovania, mažoretiek, biliardu, airsoftového športu, horskej cyklistiky, otužilcov, automotoklubu, street workout, vodáckeho športu, severskej chôdze- nordic walking.
V tomto príspevku sme sa snažili vám priblížiť komplex športových odvetví, súťažných, ale aj rekreačno-oddychových. Oveľa viac sa dozviete v publikácii Šport Vranov nad Topľou, ktorú pripravil redakčný kolektív E. Fedorňáková, K. Galiková, I. Konya, J. Kopina, J. Kuba, A. Madejová, s anglickým prekladom P. Križovenskej.
Môžete si ju zakúpiť za režijnú cenu 5,– EUR na oddelení prvého kontaktu MsÚ vo Vranove nad Topľou. Veríme, že bude pre vás motiváciu zapojenia sa do niektorých či už súťažných alebo záujmovo- turistických športov a podujatí.

PaedDr. Jozef Švarbalík

« späť

aktualizácia: 21.01.2019 | počet zobrazení: 18 277
Počet návštev od 21.02.2008: 4632782
Počet návštev dnes: 1397