Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Vranov opäť na čele rebríčka v transparentnosti

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Vranov opäť na čele rebríčka v transparentnosti

Vo štvrtok 6. októbra spoločnosť Transparency International Slovensko (TIS) už po šiestykrát zverejnila rebríček transparentnosti slovenských samospráv. TIS v ňom hodnotila kvalitu informácií, ktoré samosprávy poskytujú s obyvateľom na svojich webových sídlach, rozsah prijatých protikorupčných opatrení a postup mesta pri vybavovaní info – žiadostí.

Tento rebríček zároveň informuje, ako v rokoch 2019–2022 pristupovali jednotliví primátori, starostovia, či poslanci k verejnej kontrole a poodhaľuje aj dlhodobejšie trendy. Mesto Vranov nad Topľou sa v tomto hodnotení umiestnilo na 2. mieste a opätovne tak potvrdilo, že je jednou z najtransparen­tnejších samospráv na Slovensku.

„V najnovšom hodnotení TIS, ktorá už po šiestykrát vyhodnocovala otvorenosť 100 najväčších samospráv na Slovensku, sme druhým miestom a známkou A+ opätovne potvrdili, že patríme medzi najtransparen­tnejšie samosprávy na Slovensku. Poskytovať kvalitné a komplexné informácie pre obyvateľov nášho mesta vždy bola, je, a aj bude jednou z mojich hlavných priorít. Aj preto sa snažíme skvalitňovať informácie na webovom sídle nášho mesta, kladieme dôraz na kvalitu podávaných informácií a snažíme sa skracovať čas odpovedí na rôzne podnety. Naďalej využívame pre komunikáciu s občanmi okrem mestského webu aj portál „Odkaz pre starostu“, facebook, instagram, či youtube kanál. Toto ocenenie od medzinárodne uznávanej, mimovládnej, nezávislej, apolitickej organizácie, bojujúcej proti korupcii, znova dokazuje, že naše mesto stále patrí medzi najtransparen­tnejšie, čiže najlepšie samosprávy Slovenska. Je silnou motiváciou do ďalšieho obdobia a zároveň je vizitkou poctivej práce vedenia mesta, zamestnancov úradu a mestských organizácií, ktorým aj touto cestou ďakujem,” povedal primátor mesta Vranov nad Topľou Ján Ragan.

« späť

aktualizácia: 05.04.2023 | počet zobrazení: 782
Počet návštev od 21.02.2008: 4631171
Počet návštev dnes: 1259