Počasie
Piatok 18.10.2019
aktuálne o 17:01
Preva?ne poloobla?no
teplota 15°C
predpoveď na zajtra
Mal? obla?nos?
cez deň 19°C / v noci 9°C

« späť
Otázky a odpovede

Otázky a odpovede

Vážení návštevníci webových stránok mesta Vranov nad Topľou.

Máte otázky, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy? Neviete, ako a kde vybaviť konkrétnu záležitosť?

Napíšte svoju otázku v priloženom formulári a v čo najkratšom čase uverejníme, v spolupráci s príslušnými zamestnancami mesta z danej oblasti, odpoveď. Odpovede sú uverejňované v poradí podľa dátumu prijatia otázky.

Rubrika Otázky a odpovede nie je zriadená na základe zákona 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám a ani ju nenahrádza. Je to služba nad rámec zákona, ktorej cieľom je vychádzať v ústrety občanom a uľahčiť ich prístup k niektorým odpovediam.

Prosíme vás o slušnú formuláciu vašej otázky. Obsah tejto stránky by mal rešpektovať vzájomnú ústretovosť a toleranciu. Provokácie, hanobenie a urážky budú ignorované a príspevky s uvedeným obsahom nebudú publikované, alebo budú redakčne skrátené. Táto rubrika tiež neslúži na opakovanú vzájomnú diskusiu.

Položením otázky jej autor zároveň udeľuje súhlas Mestu Vranov nad Topľou na zverejnenie svojho mena a priezviska. Mesto Vranov nad Topľou si vyhradzuje právo neuverejňovať a neodpovedať na anonymné otázky.

Pre úspešné odoslanie formulára je potrebné vyplniť polia označené hviezdičkou (*).

Zoznam otázok a odpovedí: 1 - 20 / 58
Prvá strana Predošlá strana 1 2 3 Ďalšia strana Posledná strana

Vaša otázka zo dňa 08.09.2019, Peter Rakocy

Zaujimalo by ma či je nejaký postih za nezbieranie exkrementov po svojom miláčikov.A na koho sa obrátiť. Ďakujem.

Naša odpoveď zo dňa 09.09.2019

Dobrý deň,

Je potrebné sa obrátiť na mestskú políciu, na bezplatné tel. číslo 159. V záujme zachovania hygieny, čistoty, verejného poriadku a bezpečnosti je držiteľ psa povinný: a) dbať, aby pes neznečisťoval verejné priestranstva, zeleň, detské ihriská a pieskoviská, b) počas prítomnosti na verejných priestranstvách so psom mať so sebou hygienické vrecko s pomôckami na odstránenie nečistôt spôsobených psom, c) okamžite odstrániť spôsobené nečistoty do nádoby vhodnej na zhromažďovanie exkrementov. Za tento priestupok mestská polícia môže uložiť blokovú pokutu vo výške 15€ na mieste a 165€ v správnom konaní.

Bc. Peter Čečko, náčelník MsP


Vaša otázka zo dňa 18.07.2019, Bodnar Daniel

Dobry den, chcel by som sa spytat ci existuje neaky zoznam nehnutelnosti patriacich mestu ktore je mozne prenajat, alebo odkupit. Nasiel som iba informacie co komu a za kolko bolo ci bude predane/prenajate, no nenasiel som ziadnu ponuku z ktorej by si clovek mohol vybrat a v pripade zaujmu sa uchadzat o kupu ci prenajom. Mne konkretne ide o prenajom nebytoveho elektrifikovaneho priestoru s vymerou cca 20m2. Za odpoved vopred dakujem a ak nieco co by vyhovovalo mojmu popisu mesto vlastni a ma zaujem prenajat, kludne mi zaslite mailom informacie ohladom priestorov a kontakt na kompetentnu osobu ktoru by som v pripade zaujmu mohol kontaktovat. Pekny den prajem

Naša odpoveď zo dňa 18.07.2019

Dobrý deň,

v tejto veci skúste kontaktovať naše oddelenie mestského majetku, p. Vieru Mitruškovú, príp. Ing. Máriu Bohaničovú, tel. 057/7590161, email: viera.mitruskova@vranov.sk , maria.bohanicova@vranov.sk . Uvedené pracovníčky Vám odpovedia na aktuálny stav voľných nehnuteľností vo vlastníctve mesta.

Mgr. Eva Fedorňáková, hovorkyňa mesta


Vaša otázka zo dňa 10.05.2019, Marek Kľučár

Dobrý deň.Mám záujem o vyhradené parkovne s ev.čislom pred bytovým domom a rád sa chcem informovať o cene.Som držiteľom ZŤP preukazu.Vopred Vám ďakujem.

Naša odpoveď zo dňa 13.05.2019

Dobrý deň,

aktuálnu cenu za m2 pre trvalé parkovanie na vyhradenom priestore nájdete vždy v aktuálne platnom VZN o miestnych daniach na území mesta Vranov nad Topľou. Vo Vašom prípade (ZŤP) je to aktuálne 0,016 € za každý aj začatý m2 osobitne užívaného verejného priestranstva a každý aj začatý deň. Štandardný rozmer/počet m2 na parkovanie je 13 m2. Aktuálna cena by teda bola 75,92€ ročne. To či je na danom požadovanom parkovisku ešte možné zriadiť vyhradené parkovanie, závisí na výsledku preverenia na danom mieste.

Ing. Eva Pčolinská, referát daní a poplatkov


Vaša otázka zo dňa 23.04.2019, Malý Ján

Dobrý deň! Hlásil už niekto problém s potok cez Sídlisko 1 s tržnice ? Tečie tam splašková voda z kanalizácie a smrad je neznesiteľný.Až sa oteplí tak to bude katastrofa.

Ďakujem za odpoveď !

Malý

Naša odpoveď zo dňa 24.04.2019

Dobrý deň,

kanál spravuje Slovenský vodohospodársky podnik, š.p., Odštepný závod Košice, Správa povodia Bodrogu, M.R.Štefánika 484, 075 34 Trebišov.

Ing. Marcel Kopčo, referát výstavby, dopravy a ŽP


Vaša otázka zo dňa 11.03.2019, Mgr. Marek Čižmár

Dobrý deň, chcel by som sa informovať, v ktorom mesiaci v roku 2019 mesto Vranov nad Topľou vykoná prerezávku a prečistenie brehov umiestnených v prednej a zadnej časti bloku T/20 na sídlisku Okulka vo Vranove nad Topľou. Na spomínaných brehoch sa nachádza veľké množstvo neupravených kríkov a stromov, o ktorých úpravu a zveľadenie sa mesto Vranov nad Topľou dlhodobo (v horizonte niekoľkých rokov) nestará. Za Vašu odpoveď vopred ďakujem.

Naša odpoveď zo dňa 15.03.2019

Dobrý deň,

v súčasti mesto vybavuje povolenie na výrub uvedenej kroviny, pretože výrub nad 10m2 podlieha povoleniu orgánu ochrany prírody a krajiny.

Ing. Marcel Kopčo, referát výstavby, dopravy a ŽP


Vaša otázka zo dňa 09.03.2019, Viera Šurinová

Dobrý deň chcem sa spýtať či potrebujeme povolenie na výrub okrasného stromu „Tuje“ pre bytovým domom.

A ešte jedna otázka či sa nebude robiť oprava priestoru priamo pri bytovom dome Juh 1059 smerom k večierke a parkovisko keďže sa teraz upravuje hlavná cesta smerom na výpadovku

Naša odpoveď zo dňa 15.03.2019

Dobrý deň,

na výrub okrasnej dreviny je potrebný súhlas. Žiadosť je na internetovej stránke mesta ako podnet na výrub drevín (http://www.vranov.sk/…yrub-drevin/). Taktiež sú potrebné podpisy obyvateľov bytového domu.

V tomto roku je plánovaná aj oprava komunikácií v uvedenom priestranstve.

Ing. Marcel Kopčo, referát výstavby, dopravy a ŽP


Vaša otázka zo dňa 23.02.2019, Jarmila Paľova

Dobrý deň prajem, aká je cena taxi z Vranova do Košíc. Ďakujem Paľova

Naša odpoveď zo dňa 25.02.2019

Dobrý deň,

mesto nemá takéto informácie k dispozícii a ani neurčuje cenu dopravy. Musíte kontaktovať jednotlivé taxislužby, ktoré nájdete aj našom webe v sekcii dopravy a parkovania, v taxislužbe: http://www.vranov.sk/…/Taxisluzba/

Mgr. Eva Fedorňáková, hovorkyňa mesta


Vaša otázka zo dňa 14.01.2019, Vladislav Bodnar

Dobrý deň, na stránke mesta sú zverejnené termíny verejných zhromaždení občanov MČ – Lomnica, MČ – Čemerné, MČ – Sever. Prosím Vás, aký je termín verejného zhromaždenia MČ – Juh a MČ – Centrum? Ďakujem za odpoveď.

Naša odpoveď zo dňa 15.01.2019

Dobrý deň,

požadované termíny verejných zhromaždení doplníme hneď ako dostaneme informáciu od predsedov spomínaných mestských častí. Zatiaľ nám termíny neoznámili.

Mgr. Katarína Gáliková, vedúca oddelenia organizačného a soc. služieb


Vaša otázka zo dňa 04.01.2019, Ing. Slavka Sopkova

Dobrý deň, prosím Vás chcem sa opýtať ako je vo Vranove n.T. zabezpečovaná karanténna stanica a kým je zabezpečovaná, akým spôsobom keďže podmienky sú tam naozaj nepriaznivé. Je vôbec v pláne to zmeniť k lepšiemu? Keďže vieme, že od 1.9.2018 nám platí nový zákon a zviera už nie je posudzované ako vec. Vopred ďakujem za odpoveď

Naša odpoveď zo dňa 07.01.2019

Dobrý deň,

momentálne je prevádzkovateľom karanténnej stanice vo Vranove n.T. spoločnosť Pomoc psom Vranov nad Topľou, Budovateľská 1707/53, Vranov nad Topľou, IČO: 51441284 tel.: 0905 509 833, p. Kužma. Bližšie podrobnosti nájdete vo zverejnenej zmluve: https://www.vranov.sk/download.php?…

Ing. Marcel Kopčo, referát výstavby, dopravy a ŽP


Vaša otázka zo dňa 28.11.2018, Bach Ladislav

Koľko obyvateľov ma časť Čemerné.

Naša odpoveď zo dňa 30.11.2018

Mestská časť Čemerné má k dnešnému dňu 3361 obyvateľov.

Mgr. Helena Lačná, referát organizačný a služieb občanom


Vaša otázka zo dňa 18.10.2018, Ing.Gabriela Vrždáková

prečo si mesto už dávno tak ako rôzne firmy(telekomu­nikačné),pois­ťovne nezistili,či s občanom nie je možné komunikovať elektronicky,ale zbytočne zasielajú poukážky na platenie poplatkov,roz­hodnutia o výške daní atď,nešetríte lesy a zbytočne vyhadzujete financie za doručenie

Naša odpoveď zo dňa 19.10.2018

Dobrý deň,

z Vášho emailu nie je jasné či myslíte komunikáciu cez (štátne) elektronické schránky, alebo komunikáciu cez klasický email.

Zákon o eGovernmente ukladá povinnosť komunikácie len s právnickými osobami zapísanými v obchodnom registri. V prípade komunikácie cez elektronické schránky už väčšine právnických osôb zasielame daňové rozhodnutia do ich oficiálnych elektronických schránok. V prípade živnostníkov, občianskych združení a ďalších právnických osôb nezapísaných v obchodnom registri, uvedený zákon stanovil povinnú aktiváciu schránok na 1.2.2019 a teda s nimi bude možné komunikovať elektronicky až od uvedeného dátumu (pokiaľ sa opäť neposunie termín, ako sa to stalo už niekoľko krát v minulosti). V súčasnosti nie je z pochopiteľných dôvodov v silách žiadneho mesta/obce aby preverovalo jednotlivo každého jedného daňovníka či má, alebo nemá aktivovanú elektronickú schránku, či už je to fyzická alebo právnická osoba.

Ak ste mysleli pod elektronickou komunikáciou komunikáciu klasickým emailom, tak to nie je možné, pretože email sa v zmysle zákona o eGovernmente nepovažuje za zaručenú komunikáciu a preto nie je vhodný pre daňové účely.

Ing. Marek Voľanský, referát informatiky


Vaša otázka zo dňa 19.08.2018, Štefan Kačenák

Dobrý deň, chcem sa opýtať či sa bude na Sídlisku Juh, pred byt.domom 1064 obnovovať vodorovné značenie pre parkovanie áut. Staré čiary už niekde nevidieť, je to dobre pri parkovaní, ak sú tam čiary. Ďakujem za odpoveď.

Naša odpoveď zo dňa 27.08.2018

Dobrý deň,

pred bytovým domom 1064 je v tomto roku naplánovaná obnova vodorovného značenia.

Ing. Kamila Ilečková, referát výstavby a dopravy


Vaša otázka zo dňa 24.07.2018, Stefan Humenik

Dobry den, vsimol som si ze boli aktulaizovane udaje ohladom Taxisluzieb vo VT, chcel by som sa spytat preco Moja taxisluzba SHS-VT tam nieje a to som na uzemi mesta viac ako 2 roky a napriklad je tam Taxi ktora vznikla pred cca 1 mesiacom, Moja jedina Taxi nebola zaradena do databazy.

S priatelskym pozdravom S.H. – konatel

Naša odpoveď zo dňa 25.07.2018

Dobrý deň,

my naozaj nevieme kedy vznikne nejaká nová taxislužba, s akou pôsobnosťou a ani nikto nám nie je povinný hlásiť údaje o nej. Pán z danej taxislužby sa zastavil u nás na úrade a požiadal nás o jej doplnenie, s čím sme samozrejme nemali žiadny problém. Takisto ak nám pošlete údaje (názov taxislužby a tel. číslo) o Vašej taxislužbe, radi ich pridáme na náš web.

Ing. Marek Voľanský, referát informatiky


Vaša otázka zo dňa 25.06.2018, Jana Homzová

Dobrý deň,

chcem sa informovať ak máme pred bytovkou krásny park no chodia nám tam spoluobčania robiť bordel ako plastové fľaše, sklenené fľaše od vodky a rozbité sklo.....popri inom. Žiadny hluk nerobia iba bordel, občas to pozbieram ale to nestačí a ešte k tomu to všetko vyhadzujem do komunálnu kt si platím ako všetci v bytovke. Ako sa toto dá riešiť, hrajú sa tuna aj deti – behajú po skle a plaste… Ako riešiť tento problém?

Ďakujem za odpoveď.

Naša odpoveď zo dňa 26.06.2018

Dobrý deň,

každý kto znečisťuje verejné priestranstvo sa dopúšťa priestupku. V takých prípadoch pomôže len volať hliadku mestskej polície na tel. čísle 159 a upozorniť ich na daný problém.

Bc. Peter Čečko, náčelník MsP


Vaša otázka zo dňa 21.06.2018, Jana Homzová

Dobrý deň, pri stanici kde vchádzajú autobusy v tom malom parku aj pri Bille je veľmi veľa malých odpadkov. Vôbec to nevyzerá reprezentatívne. Chcem sa spýtať dalo by sa s tým niečo urobiť?

Ďakujem.

Naša odpoveď zo dňa 26.06.2018

Dobrý deň, uvedené miesta boli vyčistené a sú aj v pravidelných intervaloch upratované. Po dohode s vlastníkom pozemku (SAD Humenné) skúsime zabezpečiť osadenie smetných košov v tejto oblasti.

Mgr. Eva Fedorňáková, hovorkyňa mesta


Vaša otázka zo dňa 16.06.2018, Zuzana Štefanová

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, či matričný úrad vydáva dokumenty ( rodný a sobášny list,vypis z reg.trestov) v anglickom jazyku. Bývam v zahraničí a potrebujem rodný list v anglictine original s apostile. Dakujem za odpoveď. Zuzana

Naša odpoveď zo dňa 19.06.2018

Dobrý deň,

matričné úrady zatiaľ matričné doklady (rodný list, sobášny a úmrtný list) v iných jazykoch nevydávajú. Slovenský občan žijúci v zahraničí si slovenský matričný doklad aj výpis z registra trestov vybaví prostredníctvom veľvyslanectva SR v danej krajine, kde požiada o vystavenie daného dokladu aj dokladu s apostillou. Ten je nutné dať preložiť do anglického jazyka v danej krajine.

Ing. Gabriela Valčová, matrika


Vaša otázka zo dňa 05.06.2018, Tereza Džamová

Chcem sa opytat,ci by sa nemohli nasadit stromy za lavickami pred AOC,nakolko v lete sa tam neda sediet,nikde nieje tien.Stromy a zelen aj ochladzuju vzduch,nakolko v meste,kde je samy beton je teplota podstatne vyssia.Celkovo v meste by sa mohlo vysadit viac stromov,krikov a zekene.

Naša odpoveď zo dňa 07.06.2018

V rámci 3. etapy úpravy centra mesta boli presadené niektoré dreviny z tejto časti mesta práve do Vami navrhovaného miesta pred budovou AOC a spomínanou úpravou pribudne po dokončení aj v tejto časti centra mesta celkovo viac novej zelene.

Ing. Marcel Kopčo, referát výstavby, dopravy a ŽP


Vaša otázka zo dňa 08.04.2018, jaroslava

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, kedy budú upratané konáre z parkoviska pred blokom X2, ktoré tam nechali robotníci, ked likvidovali stromy, ktoré boli spadnuté po búrke, ide totiž jar a konáre zarastú trávou a nebude možné potom pokosiť uvedené miesto

Naša odpoveď zo dňa 20.04.2018

Dobrý deň,

uvedené konáre by už mali byť upratané.

Mgr. Eva Fedorňáková, hovorkyňa mesta


Vaša otázka zo dňa 14.03.2018, Františka Š.

Trávnatá plocha oproti vstupu do lekárne Jozef /za budovou JMF kde je LSPP/ je neuveriteľne znečistená odpadkami. Ak by bolo možné nasmerovať tam pracovníkov VPP a vyčistiť to, pomohlo by to skultúrneniu prostredia v našom meste.

Naša odpoveď zo dňa 16.03.2018

Dobrý deň,

uvedená plocha a aj blízke okolie bolo 15.3.2018 vyčistené pracovníkmi VPP.

Mgr. Eva Fedorňáková, hovorkyňa mesta


Vaša otázka zo dňa 18.02.2018, Simona Piskorova

Dobrý večer chcela by som sa informovať ohľadom mojej dcérky v máji bude mať 3 roky chcela by som sa spýtať či beriete aj také malé deti na folklórne tance, že aký je tam postup. ďakujem

Naša odpoveď zo dňa 19.02.2018

Dobrý deň,

v tejto veci musíte kontaktovať priamo detské folklórne súbory pôsobiace na území mesta: Cifroško, Ďatelinka alebo Lipovček.

DFS Cifroško: ZŠ Sídlisko II 1336, 09301 Vranov n.T., +421903974658, cifrosko@cifrosko.sk

DFS Ďatelinka: ZŠ Lúčna 827/26, 09301 Vranov n.T., +421574463626, skola@zslucnavt.edu.sk

DFS Lipovček: Kvetná 836, 093 03 Vranov n.T., +421907913076, jencomiroslav@gmail.sk

Mgr. Eva Fedorňáková, hovorkyňa mesta


Zoznam otázok a odpovedí: 1 - 20 / 58
Prvá strana Predošlá strana 1 2 3 Ďalšia strana Posledná strana

Počet návštev od 21.02.2008: 3037313
Počet návštev dnes: 609
fb