Upútavky
Priemyselný park

PRIEMYSELNÝ PARK
INDUSTRIAL PARK

Katalóg investičných ponúk

Interaktívna mapa Vranova n.T.

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

Počasie
Nedeľa 17.02.2019
aktuálne o 20:01
Mal? obla?nos?
teplota 0°C
predpoveď na zajtra
Mal? obla?nos?
cez deň 10°C / v noci 0°C

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » K plazmovému spracovaniu odpadu zvolám zastupiteľstvo

K plazmovému spracovaniu odpadu zvolám zastupiteľstvo

primator 14/18 Mestské zastupiteľstvo na svojom riadnom zasadnutí zaviazalo primátora mesta zvolať verejné zhromaždenie na tému „Technologický celok na plazmové spracovanie odpadov". Poslanci sa dožadovali tohto verejného zhromaždenia a podľa nich podstatným argumentom pre zvolanie tohto zhromaždenia bolo aj to, že ako poslanci majú nedostatok informácií o tomto projekte. Treba pripomenúť, že práve pre poslancov MsZ bol pripravený odborný seminár, na ktorý všetci dostali pozvánku. Odborného seminára sa zúčastnilo minimum poslancov.
V stanovisku mesta, ktoré hneď po schválení uznesenia o verejnom zhromaždení kontaktovalo spoločnosť Plazma Energy, je jasne napísané: „Vzhľadom na to, že sa momentálne spracováva Správa o hodnotení (jej súčasťou budú aj zapracované pripomienky a posudky, ktoré si vyžiadali zainteresované strany vrátane RÚVZ) spoločnosť Plasma Energy nepovažuje za vhodné riešenie zorganizovať verejné zhromaždenie v termíne, ktorý schválilo MsZ. Podľa informácií, ktoré nám poskytla dotknutá spoločnosť, do tohto termínu nebudú k dispozícii požadované informácie (posudky) k pripravovanému projektu. Samozrejme občania svoj názor budú môcť vyjadriť na verejnom zhromaždení približne o mesiac neskôr v rámci povinného verejného prerokovania, ktorého povinnosť vyplýva zo zákona č. 24/2006 Z.z., o posudzovaní vplyvov na životné prostredie, v platnom znení.“
Z tohto stanoviska je jasné, že ja – primátor a mestský úrad sme tu pre občanov, občania nie sú za dverami a túto vetu považujem za názor iba jedného poslanca. Občanovi je potrebné podať komplexnú a kompletnú informáciu o projekte, ktorý je pripravovaný pre náš priemyselný park. Preto zdieľam názor, že s obyvateľmi nášho mesta je potrebné tento projekt prerokovať. Vôbec nechcem túto problematiku zatláčať do kúta alebo odsúvať na letnú sezónu, ako si niekto myslí. Priebeh, príprava a realizácia projektového zámeru „Zhodnocovanie odpadov plazmovými procesmi“ bude predmetom rokovania mestského zastupiteľstva, ktoré zvolám v prvej polovici mesiaca jún.

Ján Ragan, primátor mesta

« späť

aktualizácia: 16.06.2015 | počet zobrazení: 6026

Počet návštev od 21.02.2008: 2837184
Počet návštev dnes: 151
fb