Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Vo vranovskej nemocnici môže byť s budúcou mamičkou pri pôrode už aj otecko

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Vo vranovskej nemocnici môže byť s budúcou mamičkou pri pôrode už aj otecko

Nemocnice siete Svet zdravia vrátane vranovskej nemocnice sa postupne vracajú k plánovaným operačným výkonom. Pacient musí pred operáciou dodržať 14-dňovú domácu karanténu, počas ktorej nevykazuje príznaky ochorenia COVID-19. Predoperačné vyšetrenia je vhodné absolvovať v zariadení, v ktorom bude vykonaná aj samotná operácia. Nemocnice už začínajú oslovovať tých pacientov, ktorých plánované operácie boli odložené v marci z dôvodu epidémie.

V rámci uvoľňujúcich opatrení je opäť možné vo vranovskej nemocnici povoliť prítomnosť sprevádzajúcej osoby počas pôrodu. O tejto možnosti je však nevyhnutné sa vždy individuálne dohodnúť s danou pôrodnicou. Aj v tomto prípade platí, že sprevádzajúca osoba by počas uplynulých 14 dní nemala vykazovať symptómy ochorenia COVID-19.

Naďalej platí, že pacienti pred vstupmi do nemocnice (urgentný príjem, poliklinika-vrátnica) musia prejsť vstupným filtrom (tzv. triáž pacientov), povinné je rúško a nemocnica tiež ostáva v sprísnenom hygienicko-epidemiologickom režime. Pacienti s podozrením na koronavírus sú smerovaní do samostatného vyhradeného priestoru na treťom poschodí pavilónu A (priestory doliečovacieho oddelenia). Vstup na COVID pracovisko je vizuálne označený.

Oddelenie vnútorného lekárstva, pediatrické oddelenie a neurologické oddelenie vranovskej nemocnice sa nachádzajú opäť vo svojich pôvodných priestoroch v internom pavilóne. Naďalej platí zákaz návštev na všetkých lôžkových oddeleniach nemocnice.

Jana Fedáková
komunikačný špecialista, ProCare a Svet zdravia

« späť

aktualizácia: 04.06.2020 | počet zobrazení: 1 577
Počet návštev od 21.02.2008: 4625665
Počet návštev dnes: 532