Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Príhovor primátora mesta Jána Ragana k sviatkom Veľkej noci

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Príhovor primátora mesta Jána Ragana k sviatkom Veľkej noci

Primátor Veľkonočné sviatky sa nám spájajú s príchodom jari. Príroda sa prebúdza a po dlhej zime nás prvé slnečné lúče nabíjajú energiou. Tešíme sa na dlhšie dni, na svoje záhrady a poľnohospodári na svoje polia. Z kresťanského hľadiska patrí Veľká noc k najvýznamnejším sviatkom, ktoré symbolizujú nový začiatok, nádej, vieru a hojnosť.

Zvyky a tradície, ktoré sme prebrali od svojich predkov, sú pre nás dôležitým odkazom, ktorý sa snažíme zachovávať pre budúce generácie. Veľká noc je vyvrcholením pôstneho obdobia, počas ktorého si očisťujeme telo aj dušu a zamýšľame sa nad sebou, nad našimi životmi a ich hodnotami.
Tohtoročné sviatky budú podobné tým minuloročným. Ešte stále to nebude o rodinných stretnutiach na aké sme zvyknutí. Bude chýbať spev mládencov na dedinách, krik mladých dievčat pri oblievaní studenou vodou, ale aj vrecká malých šibačov naplnené výslužkami. Budeme sa musieť zriecť účasti na bohoslužbách, ako aj posvätenia veľkonočných jedál, ktoré si vychutnáme len v úzkom kruhu rodiny.

Milí Vranovčania,

želám Vám požehnané veľkonočné sviatky, ktoré navonok opäť oslávime v tichu a skromnosti, ale vo vnútri duše, verím, nám prinesú radosť a vieru v lepšiu budúcnosť. Myslíme na všetkých, ktorí pracujú v prvej línii, zachraňujú životy a sú dennodenne vystavení nebezpečenstvu. Na všetkých tých, ktorí prežívajú ťažké chvíle a na tých, ktorí bojujú o svoje životy. Nech voda, ktorá je jedným zo symbolov Veľkej noci, vleje do našich príbytkov dostatok zdravia, veľkonočný baránok nech prinesie pokoj a pokoru, zelená farba nech nám dodá nádej a farebné kraslice nech nám pripomínajú radosť zo znovuzrodenia.

Príjemné prežitie Veľkej noci!

Ing. Ján Ragan, primátor mesta

« späť

aktualizácia: 12.04.2021 | počet zobrazení: 1 306
Počet návštev od 21.02.2008: 4481892
Počet návštev dnes: 748