Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Agora Solar, a.s. slávnostne naštartovala výrobu solárnych panelov + video

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Agora Solar, a.s. slávnostne naštartovala výrobu solárnych panelov + video

V piatok 12. mája bola v priemyselnom parku Ferovo vo Vranove nad Topľou slávnostne otvorená výrobná spoločnosť Agora Solar, a.s., ktorá sa zaoberá výrobou fotovoltaických panelov.

Video nájdete tu: https://youtu.be/A5l05OwkETY

„Úspešne sa nám podarilo prejsť skúšobnou prevádzkou, takže môžeme spustiť výrobu naplno. Aktuálne zamestnávame 16 zamestnancov, pracujeme na jednu zmenu. Predpokladám, že v júni budeme prijímať nových zamestnancov na ďalšiu zmenu, ktorých budeme následne školiť, to bude trvať približne štyri až šesť týždňov. Následne naštartujeme aj druhú zmenu. Celkovo plánujeme zamestnať 50 zamestnancov,“ povedal Marek Šeba, riaditeľ spoločnosti Agora Solar, a.s.

Okrem výroby štandardných fotovoltaických panelov, sa spoločnosť zaoberá aj výrobou špeciálnych solárnych panelov s dvojitým sklom, ktorá je v strednej Európe unikátna. Tieto panely sa používajú aj v poľnohospodár­stve, kde vďaka svojej svetelnej priepustnosti je možné pod nimi pestovať poľnohospodárske plodiny. Ako jediná v Európe spoločnosť Agora Solar, a.s. disponuje certifikáciou ich priamej montáže nad hlavu, teda panely možno využiť napríklad pre konštrukciu carportov, terás a skleníkov. Spoločnosť má v pláne aj výrobu farebných panelov, ktoré by sa mali využívať pre montáž na historických budovách.

„Z pohľadu mesta sme veľmi radi, že takáto výroba sa rozbieha práve v našom priemyselnom parku, v mestskej výrobnej hale, takže do rozpočtu mesta nám za prenájom predmetnej haly a pozemkov pribudne približne 40 000 eur. Pozitívom je aj to, že táto spoločnosť tu investovala niekoľko miliónov eur, znamená to určitú stabilitu a perspektívu. Zároveň perspektívou je aj výrobný program, pretože ceny energií stúpajú a pevne verím, že o ich výrobky bude veľký záujem a tým pádom, bude stúpať aj zamestnanosť," konštatoval primátor mesta Ján Ragan.

« späť

aktualizácia: 26.07.2023 | počet zobrazení: 1 688
Počet návštev od 21.02.2008: 4657067
Počet návštev dnes: 3507