Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

Najčítanejšie

Poslanci jednohlasne schválili dofinancovanie novej multifunkčnej športovej haly

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Poslanci jednohlasne schválili dofinancovanie novej multifunkčnej športovej haly

Poslanci jednohlasne schválili dofinancovanie novej multifunkčnej športovej halyVo štvrtok 25. 2. 2021 v rámci úpravy rozpočtu poslanci jednohlasne schválili dofinancovanie multifunkčnej haly, na výstavbu ktorej mesto získalo dotáciu vo výške 1 750 000 eur. Celkovo do výstavby multifunkčnej haly bude preinvestovaných približne 2 340 000 eur.
V pôvodnom zámere sme uvažovali nad výstavbou veľkej športovej haly, s veľkým parkoviskom a námestím, pri iných veľkých športoviskách, a to v hodnote približne 4 miliónov eur. Nakoľko už vieme, že na výstavbu máme približne 2 milióny eur, rozhodli sme sa športovú halu postaviť priamo v areáli Základnej školy Juh, čo ocenili aj samotní tréneri. Veľkou výhodou zmeny umiestnenia výstavby športovej haly je možnosť jej využívania aj počas výučby telesnej výchovy. V tejto lokalite sú ďalšie 3 základné školy, stredná škola, čiže je tam vysoká koncentrácia detí, bývajúcich v ich blízkosti, ale aj detí, ktoré navštevujú tieto školy. Zároveň tento nový športový objekt nahradí nafukovaciu športovú halu, čiže týmto spôsobom ušetríme finančné prostriedky na jej prevádzku.“ povedal primátor mesta Ján Ragan.
Objekt multifunkčnej športovej haly je navrhnutý ako samostatne stojaci objekt obdĺžnikového pôdorysu rozmeru 39,0 m x 55,5 m. Dispozične bude tento objekt rozdelený na dve samostatné časti, a to na športovú halu a jednopodlažné zázemie haly. Samotná hala bude riešená tak, aby umožňovala ligové zápasy, prípadne turnaje hádzanárskych družstiev. V zázemí haly budú umiestnené samostatné šatne pre jednotlivé družstvá, miestnosť pre rozhodcov, kancelárie a miestnosť pre lekára. Vo vstupných priestoroch bude, kaviareň, hygienické zariadenie, sklad náradia a technické zázemie.
„Chcem úprimne poďakovať všetkým poslancom, že jednohlasne schválili dofinancovanie výstavby multifunkčnej športovej haly. Bolo to ťažké rozhodnutie nielen mňa, ale aj pre poslancov mestského zastupiteľstva a bolo výsledkom dlhej, ale konštruktívnej diskusie. Pevne verím, že toto rozhodnutie bolo správne,“ skonštatoval Ján Ragan, primátor mesta Vranov nad Topľou.

« späť

aktualizácia: 12.04.2021 | počet zobrazení: 2 912
Počet návštev od 21.02.2008: 4388656
Počet návštev dnes: 1099