Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta


Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

PRIEMYSELNÝ PARK
INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

Najčítanejšie

52. ročník krajskej súťaže Vansovej Lomnička

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » 52. ročník krajskej súťaže Vansovej Lomnička

Únia žien Slovenska s finančnou podporou MK SR organizuje celoslovenskú súťaž v umeleckom prednese poézie a prózy s názvom Vansovej Lomnička. Je to festival s tradíciou a bohatou históriou. Súťaž vznikla na počesť Terézie Vansovej, spisovateľky, redaktorky prvého slovenského ženského časopisu Dennica. Prvý ročník sa datuje už od r. 1967. Odvtedy sa každý rok zídu účastníčky rôznych vekových kategórií, ktoré postúpia z krajských a okresných kôl do Starej Ľubovne. Cieľom Vansovej Lomničky je už po desaťročia podporovať a zachovávať tradíciu a nesmierny význam používania spisovnej slovenčiny, pestovať lásku a úctu k žene, spojiť mladosť so skúsenosťami staršej generácie.
52. ročník krajskej súťaže Vansovej Lomnička Prešovského kraja organizačne zabezpečuje Krajská organizácia Únie žien Slovenska v Humennom v zastúpení pani Annou Capovou, v spolupráci s Okresnou organizáciou Únie žien Slovenska vo Vranove nad Topľou v zastúpení pani Máriou Grajcarovou, HzOS vo Vranove nad Topľou v zastúpení pani Annou Gdovinovou a mestom Vranov nad Topľou.
23. marca sa krajské kolo Prešovského kraja uskutočnilo v 0bradnej sieni mesta Vranov nad Topľou. Hostí, 28 recitátoriek i odbornú porotu prijal primátor mesta Ján Ragan, z príhovoru ktorého vyberáme: „Do nášho mesta vás priviedla láska k poézii, k slovu, ku kráse, ktorú hľadáte, objavujete a zaznamenávate. A poéziou dnes rozvoniate aj naše mesto. Pretože mať rád poéziu, znamená pozerať sa na svet inými očami. Zvedavejšími, skúmavejšími, prísnejšími, ale aj tolerantnejšími. To je váš príspevok svetu, v ktorom žijeme. Slovo básnika poľudšťuje, robí nás lepšími a krajšími. Človečenskejšími ľuďmi. Verím, že aj krátky pobyt v našom meste bude pre vás, súťažiace recitátorky, pre odbornú porotu a ostatných prítomných inšpirujúci a podnetný.“ Prítomní hostia sa zapísali do pamätnej knihy mesta a z rúk primátora si prevzali malý upomienkový darček.

« späť

aktualizácia: 29.04.2019 | počet zobrazení: 7 102
Počet návštev od 21.02.2008: 3812893
Počet návštev dnes: 558