Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Stretnutie primátora s predstaviteľmi cirkví

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Stretnutie primátora s predstaviteľmi cirkví

Stretnutie primátora s predstaviteľmi cirkví Na utorok 11.02.2014 primátor mesta Vranov nad Topľou Ján Ragan zvolal stretnutie vedenia mesta s predstaviteľmi duchovného života a s predstaviteľmi cirkví pôsobiacimi na území mesta. Na stretnutie boli pozvaní všetci kňazi, nielen správcovia farností.
Primátor v úvode všetkým poďakoval za veľký kus práce, ktorý v minulom roku vykonali v oblasti hlavne duchovného života, ale aj v rámci výučby náboženstva a ich celkového pôsobenia na území mesta. Pripomenul, že aj v tomto roku môžu využiť v rozpočte schválené finančné prostriedky na mikroprojekty pre rozvoj cirkvi v meste a to vo výške 5000,– €. Zároveň podotkol, že v rozpočte mesta na tento rok sú vyčlenené finančné prostriedky na výstavbu pamätníka, ktorý má pripomínať prvý kostol na území mesta Vranov nad Topľou. Ten sa kedysi nachádzal v terajšom parku, v blízkosti Združenej strednej školy Alexandra Dubčeka. Podľa dostupných informácií tento kostol bol vysvätený presne pred 700 rokmi. Súčasne všetkých prítomných požiadal o spoluprácu na príprave publikácie, ktorá má byť venovaná sakrálnym stavbám nachádzajúcim sa v našom meste. Duchovní otvorili aj tému pripravovaných podujatí v roku 2014, napríklad sté výročie vysviacky Gréckokatolíckeho chrámu Zosnutia Presvätej Bohorodičky v Čemernom, 110. výročie narodenia jednej s najväčších osobností mesta Vranov nad Topľou Dr. Cyrila Daxnera a taktiež anglický biblický tábor s anglickými lektormi.

« späť

Stretnutie primátora s predstaviteľmi cirkvi
« » Stretnutie primátora s predstaviteľmi cirkvi
Stretnutie primátora s predstaviteľmi cirkvi Stretnutie primátora s predstaviteľmi cirkví Stretnutie primátora s predstaviteľmi cirkví
aktualizácia: 20.02.2014 | počet zobrazení: 17 696
Počet návštev od 21.02.2008: 4625634
Počet návštev dnes: 501