Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Primátor prijal novovymenovaného zborového farára Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Primátor prijal novovymenovaného zborového farára Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania

Dňa 8. 9. 2015 primátor mesta Ján Ragan prijal novovymenovaného zborového farára Mgr. Martina Vargovčáka s manželkou Kristínou. Martin Vargovčák bol za zborového farára zvolený spomedzi 2 kandidátov 28. júna. V meste Vranov nad Topľou pôsobí od 15. 8. a slávnostne uvedený do pozície zborového farára bude 8. novembra. Manželka Kristína, taktiež farárka, bude po svojej materskej dovolenke pôsobiť ako námestná farárka na kaplánskom mieste. Pred zvolením za zborového farára pôsobil spolu s manželkou šesť rokov ako farár Cirkevného zboru v Turanoch nad Váhom. Ich hlavným mottom je: „Kristova láska nás spája.“ Vo svojej práci chce hlavne pokračovať v začatej práci, zamerať sa na ekuméniu, hľadať nové formy oslovenia ľudí pre nový kresťanský život a dokazovať, že evanjelium nie je pre cirkev. Brat Martin chce pokračovať vo svojej záľube a to v organizovaní organových koncertov. Prvý takýto koncert plánuje už počas Vianoc.
Mgr. Martin Vargovčák je v poradí už tretí zborový farár pôsobiaci vo Vranove nad Topľou. Prvým zborovým farárom bol Koloman Líška, ktorý ako zborový farár v meste Vranov nad Topľou pôsobil 55 rokov. V poradí druhým zborovým farárom bol Mgr. Slavomír Gallo, ktorý v meste Vranov nad Topľou pôsobil 21 rokov.

« späť

aktualizácia: 21.09.2015 | počet zobrazení: 11 436
Počet návštev od 21.02.2008: 4625632
Počet návštev dnes: 499