Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Plán rozvoja mesta v roku 2018

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Plán rozvoja mesta v roku 2018

Plán rozvoja mesta v roku 2018Vo štvrtok 8. 2. 2017 sa na pôde mestského úradu konala tlačová konferencia, na ktorej primátor mesta Ján Ragan zhodnotil rozvoj mesta Vranov nad Topľou v roku 2017 a predstavil plán rozvoja mesta na najbližšie obdobie.

Video – Zrealizované projekty v roku 2017 nájdete tu: https://youtu.be/z6F5S3g4tmM
Video – Pripravované investičné projekty nájdete tu: https://youtu.be/9hb85sJmYZs

„Mesto Vranov nad Topľou, tak ako som to avizoval ešte v roku 2017, je vo veľmi dobrej finančnej kondícii. V roku 2018 máme pripravených viacero projektov, ktoré skvalitnia život obyvateľom nášho mesta, či už z vlastných prostriedkov mesta alebo z prostriedkov EU. Naplánovaná je rekonštrukcia 3. etapy centra mesta, rozsiahla oprava ciest na území nášho mesta.
Finančné prostriedky sú naplánované na riešenie havarijného stavu okien budovy Základnej školy na Bernolákovej ulici, na renováciu povrchu pretlakovej športovej haly pri Základnej škole Juh, na kompletnú rekonštrukciu kotolne na Základnej škole Lúčna, ako aj na opravu strechy Centra voľného času vo Vranove nad Topľou. Aj v tomto roku chceme pokračovať v menších opravách, a to na cintorínoch a domoch smútku, ako aj v rozširovaní verejného osvetlenia. Prvýkrát mesto vo svojom rozpočte vyčlenilo financie na podporu charitatívnych organizácií, ktoré pôsobia na území mesta, a to vo výške 20 000 eur.

Samozrejme aj v roku 2018 sa chceme uchádzať o prostriedky z fondov EÚ. V tomto období prebieha príprava projektovej dokumentácie Materskej školy Juh, Obradnej siene a príprava projektu na spracovanie biologického odpadu. Momentálne máme podané 4 projekty, a to projekt na zníženie energetickej náročnosti budovy základnej umeleckej školy,budovy mestského úradu, ďalších pavilónov Materskej školy na Kukučínovej ulici a projekt v rámci cehraničnej spolupráce s mestom Jaslo. Všetky projekty sú v štádiu hodnotenia,
“ povedal primátor mesta Vranov nad Topľou Ján Ragan.

« späť

aktualizácia: 27.02.2018 | počet zobrazení: 3 072
Počet návštev od 21.02.2008: 4481879
Počet návštev dnes: 735