Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Oprava komunikácií na území mesta Vranov nad Topľou + video

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Oprava komunikácií na území mesta Vranov nad Topľou + video

V utorok 24. 7. 2018 mesto začalo s opravou deviatich komunikácií na svojom území. V rámci tejto investičnej akcie bude zrealizovaná súvislá oprava chodníka na Prešovskej ulici, a to v smere od križovatky s Herlianskou ulicou ku križovatke s Čemernianskou ulicou o dĺžke 160 metrov a chodník na Staničnej ulici v blízkosti autobusovej stanice o dĺžke 90 metrov.
Video nájdete tu: https://youtu.be/Y9fex6MR9uE
Naplánovaná je oprava miestnej komunikácie pri bytových domoch 987, 988, 989 na Sídlisku I, oprava miestnej komunikácie vo vnútrobloku pri bytových domoch 665, 651 a 652 na Rodinnej oblasti, oprava cestnej komunikácie na Dlhej ulici, a to od križovatky ulíc Dlhá a Juh po okružnú križovatku pri kostole v dĺžke 313 metrov a oprava miestnej komunikácie na Záhradnej ulici v dĺžke 340 metrov.

„Niektoré z opravovaných ciest a chodníkov sú priamo napojené na centrum mesta. Sú to komunikácie na Pribinovej ulici, kde bude zrealizovaná oprava nielen cesty, ale aj chodníkov v dĺžke 99 metrov a zároveň v rámci opráv bude zrealizované rozšírenie cestnej komunikácie na Ulici A. Dubčeka, čím vznikne samostatný odbočovací jazdný pruh.

Je pravdou, že oprava komunikácií, a to nielen na Pribinovej ulici, si vyžiada výrub stromov, ktoré svojimi plytkými koreňmi poškodzujú pešie a cestné komunikácie. Tieto stromy samozrejme nahradíme novou výsadbou,“ povedal primátor mesta Ján Ragan.

Samotný návrh opráv týchto komunikácií a spevnených plôch bol zostavovaný na základe požiadaviek zo zasadnutí výborov jednotlivých mestských častí, požiadaviek občanov mesta a na základe obhliadky pracovníkmi mestského úradu. Termín ukončenia prác je naplánovaný do konca septembra . Celkovo do opráv miestnych komunikácií mesto preinvestuje približne 214 000 eur.
Z dôvodu rozsiahlych opráv komunikácií na území mesta žiadame vodičov o pochopenie situácie, toleranciu, pretože počas opráv budú cesty čiastočne uzatvorené a doprava na nich môže byť výrazne obmedzená a zhustená.

« späť

aktualizácia: 28.08.2018 | počet zobrazení: 2 716
Počet návštev od 21.02.2008: 4474065
Počet návštev dnes: 237