Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Regenerácia vnútrobloku na Lúčnej vo Vranove nad Topľou

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Regenerácia vnútrobloku na Lúčnej vo Vranove nad Topľou

S cieľom zlepšiť kvalitu života obyvateľom Lúčnej, a to revitalizáciou priestoru pri bytových domoch 818 a 819, mesto Vranov nad Topľou sa v roku 2021 zapojilo do výzvy Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok na zlepšenie environmentálnych aspektov v mestách a mestských oblastiach.

Mesto Vranov nad Topľou bolo úspešné a na realizáciu projektu získalo nenávratný finančný príspevok vo výške približne 583 100 eur. Celkovo v rámci projektu bude preinvestovaných vyše 676 000 eur.

Projekt zahŕňa prestavbu a obnovu existujúceho vnútrobloku pri bytových domoch 818 a 819, opravu existujúceho multifunkčného ihriska, výstavbu nového workoutového a nového detského ihriska pre obyvateľov mesta. V rámci prestavby a modernizácie vnútrobloku budú odstránené poškodené spevnené plochy, demontovaný pôvodný mobiliár, zrealizovaná príprava podkladu pre nové spevnené plochy, vyhotovené nové spevnené plochy z exteriérovej dlažby a osadený bude nový mestský mobiliár.

V priestoroch vnútrobloku bude zrealizovaná aj výsadba nových stromov. V rámci riešeného územia pribudne vyše 100 nových stromov, a to Javor mliečny, Čerešňa vtáčia, Lieska obyčajná, Lipa malolistá a Javor horský.

« späť

aktualizácia: 02.09.2022 | počet zobrazení: 2 138
Počet návštev od 21.02.2008: 4624798
Počet návštev dnes: 925