Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Svetový Deň Zeme vo Vranove nad Topľou + video

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Svetový Deň Zeme vo Vranove nad Topľou + video

Už od roku 1970 je 22. apríl venovaný našej ZEMI. V modernom poňatí ide o ekologicky motivovaný sviatok, upozorňujúci ľudí na znečisťovanie životného prostredia a s tým súvisiacu diskusiu, o možných riešeniach ako zachrániť našu planétu.

Video nájdete tu: https://youtu.be/Q6oroqEFNmM
Viac fotografií nájdete tu: https://www.facebook.com/…103149051824

V tomto duchu sme si tento sviatok pripomenuli aj v našom meste. V piatok 21. apríla bol na námestí pred AOC pre žiakov štvrtých ročníkov základných škôl pripravený náučný environmentálny program. V rámci neho žiaci vysadili v mobilných kvetináčoch sirôtky veľkolisté a tým prispeli k tvorbe zelene v centre mesta. Zároveň, každá škola prevzala patronát nad jedným z týchto kvetináčov. Pomocou kvízov a hier, ktoré pripravila spoločnosť ENVI-PAK, s.r.o. sa žiaci dozvedeli veľa nového o triedení odpadu, vymaľovali si kamienky, vyskladali vlastné papierové zvieratko, či zašportovali. Nakoniec sa s Wikim preniesli na Zelenú planétu a tancom privítali jarné dni. Jednou z najväčších atrakcií bol zberný voz na komunálny odpad, ktorý pristavila firma Márius Pedersen a.s. a vozidlá na údržbu verejnej zelene, ktoré sú vo vlastníctve mesta.
Podujatie Svetový deň zeme pokračovalo v sobotu 22. apríla, a to 6. ročníkom „Poupratujme Vranov“. Už tradične sa do upratovania zapojili správcovia bytových domov, športové a občianske združenia, ako aj školy pôsobiace na území mesta Vranov nad Topľou.
„Týmto chcem poďakovať všetkým občanom našich sídlisk, ktorí obetovali svoj voľný čas a upratali verejné priestranstvá v okolí svojich bytových domov. Zároveň ďakujem riaditeľom základných a stredných škôl pôsobiacich na území nášho mesta, ktoré sa do podujatia zapojili, skrášlili a vyčistili okolie svojej školy. Zároveň poďakovanie patrí aj dobrovoľníkom z radov našich športovcov, a to futbalistom MFK Vranov nad Topľou, volejbalistom, boxerom, džudistom a ich trénerom, ktorých zastrešuje Mestský športový klub, hokejistom a trénerom HC BULLS VRANOV, Hokejbalovému klubu HMHK, členom občianskeho združenia Vranovské vydry, ktorí spolu so zamestnancami mesta vyzbierali odpad v prímestských častiach. A keďže nám počasie prialo, strávili sme nielen užitočné, ale aj príjemné dva dni. Potrebné je aj poďakovať primátorovi mesta Jánovi Raganovi, oddeleniu školstva a oddeleniu verejnoprospešných služieb MsÚ vo Vranove nad Topľou, Gymnáziu Dr. C. Daxnera vo Vranove nad Topľou, Základnej škole Juh, ako aj ďalším kolegom Mestského úradu vo Vranove nad Topľou, bez ktorých by sa toto pekné podujatie nepodarilo zorganizovať“, povedala Zuzana Košalková, vedúca oddelenia životného prostredia, MsÚ Vranov nad Topľou.
Súčasťou podujatia je aj výstava výtvarných prác žiakov základných škôl, ktorá je nainštalovaná vo foyer Domu kultúry vo Vranove nad Topľou. Z vydarených umeleckých dielok bola vytvorená koláž, ktorá bola symbolom tohto dňa. Obyvatelia a návštevníci mesta ju mohli vidieť na námestí pred budovou Okresného úradu vo Vranove nad Topľou.

« späť

aktualizácia: 09.05.2023 | počet zobrazení: 1 637
Počet návštev od 21.02.2008: 4656989
Počet návštev dnes: 3429