Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Radnica sa zapojila do celosvetovej výzvy štedrosti

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Radnica sa zapojila do celosvetovej výzvy štedrosti

Zamestnanci Mestského úradu vo Vranove nad Topľou sa dnes (3. 12. 2019) pripojili k celosvetovej výzve „Giving Tuesday“, ktorá predstavuje sviatok štedrosti, dávania a dobrovoľníctva. Je to deň, kedy sa po celom svete oslavujú dobré skutky a šíri dobro. Jedinečným spôsobom spája rôzne skupiny ľudí – neziskové organizácie, občianske združenia, firmy, rodiny aj jednotlivcov a povzbudzuje ich k prejavom štedrosti. V tento deň sa spoja ľudia na celom svete, aby spravili dobrý skutok. Výnimkou nie je ani Slovensko, ktoré sa do tejto výzvy zapája už tretí rok.
„Rozhodli sme sa pomôcť, nielen preto, že sa blížia Vianoce, ale najmä preto, že nikdy nevieme, kedy my sami budeme potrebovať pomoc v akejkoľvek forme. Vyzvali sme zamestnancov úradu, aby priniesli kozmetiku, potraviny, alebo materiál na vyrábanie výrobkov. Bolo na každého vlastnom rozhodnutí, či sa do výzvy zapojí a v akom rozsahu.“, povedala Mgr. Katarína Gáliková, vedúca organizačného oddelenia a oddelenia sociálnych služieb.
Pracovníci úradu a mestskí policajti priniesli množstvo vecí (potraviny, hygienické potreby a iné), ktoré sa rozdelia medzi dve organizácie a to Útulok pre ľudí bez domova vo Vranove nad Topľou a neziskovú organizáciu MIMA – denný stacionár, ktorý sídli tiež vo Vranove nad Topľou.
„Som veľmi rád, že sme opäť raz ukázali, že sme výborný tím a že sa vieme spojiť pre dobrú vec. Som hrdý na zamestnancov nášho úradu, že priniesli viac, ako sme očakávali, a že sme pred Vianocami urobili radosť aj iným ľuďom“, dodal na záver primátor mesta Ján Ragan.
Myšlienka celého projektu je tak jednoduchá a silná, že sa za pár rokov rozšírila do vyše 150 krajín, spojila viac než 50 000 organizácií a milióny ľudí. 
„Keď sme zakladali Giving Tuesday, verili sme myšlienke, že ľuďom je darovanie blízke a radi sa podelia. A že v našej spoločnosti existuje množstvo priestoru pre inovatívne prístupy, kreativitu a spoluprácu. Ľudia aj organizácie na celom svete nám to potvrdzujú – keď sa pripravujeme na tohtoročný 3. december, nabíja nás obrovská energia všetkých zapojených. Úroveň kreativity, úsilia a nových nápadov, ktoré ľudia zdieľajú, sú neuveriteľné,“ hovorí Asha Curran, spoluzakladateľka a riaditeľka Giving Tuesday.
Viac informácii nájdete na www.mozempomozem.sk.

« späť

aktualizácia: 13.12.2019 | počet zobrazení: 3 774
Počet návštev od 21.02.2008: 4632711
Počet návštev dnes: 1326