Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Spoločnosť AGORA Solar v priemyselnom parku Ferovo celkovo preinvestuje približne 3,5 milióna eur + video

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Spoločnosť AGORA Solar v priemyselnom parku Ferovo celkovo preinvestuje približne 3,5 milióna eur + video

Spoločnosť AGORA Solar a. s. v priemyselnom parku plánuje vyrábať solárne panely a do roku 2024 zamestnať 50 zamestnancov.

Video nájdete tu: https://youtu.be/p836Mtqx6hI

„Oceňujem, že spoločnosť sa už výrobe solárnych panelov venuje a vo svojom podnikateľskom zámere má naplánované investície vo výške niekoľko miliónov eur. Určite je potrebné zdôrazniť aj to, že sa jedná o prevádzku, ktorá nebude zaťažovať životné prostredie, čiže jej výroba nebude prašná, nebude produkovať splodiny, či spaliny. Toto boli naše priority a táto prevádzka určite tieto podmienky spĺňa. Dobrou správou je aj to, že touto investíciou splníme podmienky vo vzťahu k Úradu vlády SR, ktorý nám poskytol príspevok na výstavbu predmetnej haly. Zároveň teší ma aj fakt, že náš priemyselný park bude ožívať a budú sa tam vytvárať nové pracovné miesta.“ konštatoval primátor mesta Ján Ragan.
Spoločnosť AGORA Solar a.s. so svojou výrobou plánuje začať koncom tohto roka a to jednozmennou prevádzkou. Prechod na dvojzmennú prevádzku je naplánovaný v druhej polovici budúceho roka a následne postupne bude prechádzať na prevádzku nepretržitú.
„Vo výrobnej hale budeme vyrábať koncový produkt. Celková plánovaná investícia je predpokladaná vo výške 3,5 milióna eur, z toho 2,5 milióna bude preinvestovaných do technológie a ostatné finančné prostriedky na výstavbu skladovej haly, ako aj na výstavbu spevnených plôch,“ povedal Marek Šeba, predseda predstavenstva AGORA Solar a.s..

« späť

aktualizácia: 02.09.2022 | počet zobrazení: 1 129
Počet návštev od 21.02.2008: 4625633
Počet návštev dnes: 500