« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Dvakrát darovaný dar: Vo vranovskej pôrodnici dostanú mamičky plienky pre svoje bábätko

Dvakrát darovaný dar: Vo vranovskej pôrodnici dostanú mamičky plienky pre svoje bábätko

Vranovská pôrodnica dostala 210 balíkov plienok pre novorodencov. Darovala jej ich Nadácia Križovatka, mimovládna nezisková organizácia, ktorá sa od svojho založenia v roku 2008 snaží šíriť povedomie o Syndróme náhleho úmrtia dojčiat (SIDS) a o možnostiach ochrany ohrozených detí do jedného roku veku. Nemocnica sa však rozhodla tento štedrý dar v súčasných neľahkých časoch odovzdať ďalej. Každej mamičke pri odchode z pôrodnice venuje jedno balenie plienok.
„Vo vranovskej pôrodnici sa mesačne narodí približne 100 novorodencov, čo je viac ako tri pôrody za deň. Neustále sa snažíme zvyšovať komfort rodičiek, ako aj ich bábätiek. Spokojnosť mamičiek je pre nás veľmi dôležitá, a aj preto veríme, že ich tento praktický darček poteší,“ vysvetľuje nemocnica. Vo vranovskej pôrodnici v rámci uvoľňujúcich opatrení pred dvoma týždňami tiež povolili prítomnosť sprevádzajúcej osoby počas pôrodu.

Jana Fedáková
komunikačný špecialista, ProCare a Svet zdravia

« späť

« predchádzajúci nasledujúci »
aktualizácia: 04.06.2020 | počet zobrazení: 2034

Počet návštev od 21.02.2008: 3296200
Počet návštev dnes: 237
fb