Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Humanitárna pomoc pre obyvateľov Ukrajiny

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Humanitárna pomoc pre obyvateľov Ukrajiny

V piatok 18. marca bola zrealizovaná prvá nakládka humanitárnej pomoci z dočasného centrálneho skladu, ktorý zriadilo Združenie miest a obcí Vranovského regiónu v mestskej výrobnej hale v priemyselnom parku Ferovo. Z celkového počtu 152 paliet s humanitárnou pomocou bolo naložených a pripravených na prevoz 33 paliet, z toho 10 paliet potravín, 5 paliet hygienických potrieb, 10 paliet oblečenia, 8 paliet prikrývok a posteľnej bielizne. Ďalších 119 paliet bude na Ukrajinu prepravených pravdepodobne budúci týždeň v pondelok.
Priestory priemyselného parku by zároveň mali slúžiť Združeniu miest a obcí Slovenska aj ako miesto na preclenie humanitárnej pomoci smerujúcej na Ukrajinu. V jeho areáli budú v spolupráci s finančnou správou a colným úradom kamióny s humanitárnou pomocou skontrolované, uzavreté, preclené a následne expedované na hranicu s Ukrajinou.

V rámci humanitárnej činnosti mesto Vranov nad Topľou v tomto období ukončuje prípravu ubytovacích priestorov pre utečencov z Ukrajiny. „Jedná sa o nebytové priestory, a to v budove bývalého mestského bytového podniku na Lúčnej, kde chceme dočasne ubytovať približne 50 utečencov z Ukrajiny. V priebehu budúceho týždňa budú tieto priestory pripravené na ubytovanie pre 20 ľudí, ďalšie priestory budú k dispozícii začiatkom mesiaca apríl,“ povedal primátor mesta Ján Ragan.

« späť

aktualizácia: 25.05.2022 | počet zobrazení: 3 990
Počet návštev od 21.02.2008: 4657127
Počet návštev dnes: 3567