Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Ako budeme sláviť veľkonočné trojdnie?

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Ako budeme sláviť veľkonočné trojdnie?

Logo okuliareZ rozhodnutia Svätého Otca Františka, z dôvodu aktuálnej situácie spojenej so šírením koronavírusu, sa tohtoročné obrady Veľkej noci budú konať bez účasti veriacich. Preto Kongregácia pre Boží kult a disciplínu sviatostí vydala usmernenie k sláveniu sviatkov Veľkej noci. 

V dekréte sa uvádza: „Keďže termín Veľkej noci nemožno posunúť, v krajinách postihnutých chorobou, kde sa predpokladajú obmedzenia ohľadom zhromažďovania a pohybu osôb, biskupi a kňazi nech slávia obrady Veľkého týždňa bez účasti ľudu a na vhodnom mieste, vyhnúc sa koncelebrácii a vynechajúc znak pokoja.
Veriaci nech sú upozornení na hodinu, kedy obrady začínajú, aby sa mohli pripojiť k modlitbe vo svojich príbytkoch. Možno tiež využiť telekomunikačné prostriedky vysielajúce v priamom prenose, nie zo záznamu. V každom prípade je dôležité venovať náležitý čas modlitbe a využívať predovšetkým liturgiu hodín.
Biskupské konferencie a jednotlivé diecézy nech nezabúdajú ponúknuť prostriedky napomáhajúce rodinnú a osobnú modlitbu.
Prejavy ľudovej zbožnosti a procesie, ktoré obohacujú dni Veľkého týždňa a Veľkonočného trojdnia môžu byť podľa zváženia diecézneho biskupa presunuté na iné vhodné dni, napríklad 14. a 15. septembra.“


Zároveň Košická arcidiecéza zverejnila Rodinnú liturgiu pre Veľkonočné trojdnie, ktorú nájdete tu: https://www.ke-arcidieceza.sk/…cne-trojdnie-

« späť

aktualizácia: 21.04.2020 | počet zobrazení: 2 247
Počet návštev od 21.02.2008: 4638395
Počet návštev dnes: 261