Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Vranovské školy navštívil minister školstva, vedy výskumu a športu SR

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Vranovské školy navštívil minister školstva, vedy výskumu a športu SR

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling vo štvrtok 22. apríla navštívil dve základné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Vranov nad Topľou. Jeho kroky viedli do Základnej školy Lúčna a Základnej školy na Sídlisku II, kde ho spolu s primátorom mesta Jánom Raganom vítali aj riaditeľka ZŠ Lúčna Blažena Matisová a riaditeľ ZŠ Sídlisko II Peter Kocák.

Minister absolvoval prehliadku škôl a vybraných tried. Na Základnej škole Lúčna si pozrel zážitkové vyučovanie v biologickej učebni, futbalový tréning nádejných futbalistov – futbalistiek a navštívil aj deviatakov na hodine fyziky. Na Základnej škole na Sídlisku II riaditeľ školy ministrovi predviedol počítačovú učebňu a navštívil vyučovací proces v dvoch triedach I. stupňa. Zároveň ministrovi bol na tejto škole prezentovaný zaujímavý environmentálny projekt, ktorý má škola v pláne zrealizovať. V obidvoch školách sa minister stretol a porozprával s učiteľmi a pedagogickými pracovníkmi o súčasnej neľahkej situácii v školstve, ale aj o optimistických víziách do budúcnosti. Vypočul si ich pripomienky, požiadavky a vyjadril uznanie ich práci.

Všetky školy, ktorých zriaďovateľom je mesto Vranov nad Topľou sú na veľmi dobrej úrovni, čo sa týka vybavenosti, vzdelávania, krúžkov, ale aj projektov. Záujem o školy je veľký a máme dostatok žiakov. Sú veľmi úspešné a získavajú ocenenia na celoslovenskej úrovni. S pánom ministrom sme sa rozprávali o projektoch, ktoré v oblasti školstva aktuálne pripravujeme, o investíciách do zážitkového vzdelávania, zelených projektov, do športovísk, či technickej vybavenosti škôl. Školstvo patrí medzi priority mesta a preto aj takmer polovica rozpočtu mesta ide do školstva. Ak nám s financovaním pomôže štát, určite bude jednoduchšie a hlavne rýchlejšie zrealizovať konkrétne projekty. Robíme to pre žiakov, aby chodili do školy s radosťou, ale aj pre pedagógov, ktorí majú inovatívne nápady, ktoré bez finančnej pomoci nedokážu zhmotniť“, uzavrel na tlačovom brífingu primátor mesta Ján Ragan.

« späť

aktualizácia: 14.05.2021 | počet zobrazení: 5 598
Počet návštev od 21.02.2008: 4632785
Počet návštev dnes: 1400