Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Slávnostné odovzdanie zrekonštruovanej 3. etapy centra mesta + video

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Slávnostné odovzdanie zrekonštruovanej 3. etapy centra mesta + video

V stredu 5. 12. 2018 primátor mesta Ján Ragan, spoluautor projektu, architekt Jozef Bednár a konateľ spoločnosti Betpres, s.r.o., Matúš Barkóci slávnostne odovzdali do užívania zrekonštruovanú 3. etapu námestia.

„Námestie vždy bolo srdcom mesta, a aj v súčasnosti chce byť naše námestie pre obyvateľov atraktívne. Preto sa vedenie mesta so súhlasom mestského zastupiteľstva chytilo šance a príležitosti jeho rozvoja a po rekonštrukcii jej dvoch etáp v období rokov 2008 – 2011 pustilo sa do zveľaďovania aj jej tretej etapy. Postupne pribudlo veľa nových drevín, krovín, trvaliek, letničiek, samozrejme ďalšie druhy kvetov, ktoré tvoria kompaktnú súčasť sadových úprav zóny. Upravená hlavná cesta, nová dlažba, upravené chodníky, trasa pre cyklistov, osvetlenie, odpadkové koše, lavičky, ochranné zábradlia pre bezpečnejší pohyb chodcov a taktiež zabraňujúce vjazdu vozidiel na spevnené plochy pre peších, orientačné prvky vrátane prvkov aj pre orientáciu a bezpečnosť pohybujúci sa nevidiacich zakomponované do dlažby, prihliadalo sa aj na historický význam námestia, potrebu oživiť zmienku o existencii zaniknutého kostola sv. Štefana, kde v súčasnosti nám ho pripomína náznakové murivo základov kostola v teréne. To všetko je dnes súčasťou zrekonštruovaného námestia. Za úspešne zrealizované dielo by som sa chcel poďakovať autorom projektu, architektom Jozefovi Los-Chovancovi, Michalovi Šimurdovi a Jozefovi Bednárovi. Naša vďaka patrí aj realizátorovi stavby, firme Betpres, s.r.o., konateľovi spoločnosti Matúšovi Barkócimu a stavbyvedúcemu pánovi Slavomírovi Sabolovi,“ povedal primátor mesta Ján Ragan.

Rekonštrukciu námestia schválilo Mestské zastupiteľstvo vo Vranove nad Topľou v októbri 2017. Projekt revitalizácie 3. etapy centra mesta bolo prefinancované z vlastných prostriedkov, a to vo výške 950 000 eur.

Video nájdete tu: https://youtu.be/oJ3sCK_yv24

« späť

aktualizácia: 21.01.2019 | počet zobrazení: 8 070
Počet návštev od 21.02.2008: 4624830
Počet návštev dnes: 957