Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Mesto začalo s realizáciou projektu ZVÝŠENIE ENERGETICKEJ HOSPODÁRNOSTI BUDOVY MATERSKEJ ŠKOLY KUKUČÍNOVA + video

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Mesto začalo s realizáciou projektu ZVÝŠENIE ENERGETICKEJ HOSPODÁRNOSTI BUDOVY MATERSKEJ ŠKOLY KUKUČÍNOVA + video

V uplynulom období mesto Vranov nad Topľou začalo s realizáciou projektu ZVÝŠENIE ENERGETICKEJ HOSPODÁRNOSTI BUDOVY MATERSKEJ ŠKOLY KUKUČÍNOVA. Jeho realizáciou mesto pokračuje v komplexnej rekonštrukcii budovy tejto školy.

Video nájdete tu: https://youtu.be/IfxY5GWjaaY

V rámci projektu bude znížená energetická náročnosť hospodárskeho pavilónu a zároveň pavilónov B2, C a pavilónu D. Zlepšené budú tepelnoizolačné vlastnosti obalových konštrukcií budovy, a to zateplením obvodového plášťa kontaktným zatepľovacím systémom, zateplením strechy, výmenou okien a vonkajších vstupných dverí. Zrealizovaná bude rekonštrukcia vykurovacej sústavy, ktorej súčasťou bude inštalácia tepelného čerpadla vzduch-voda a bude slúžiť ako zdroja tepla. Zároveň bude zrealizovaná inštalácia riadeného vetrania v učebniach a spálňach s rekuperáciou tepla a výmena osvetlenia vnútorných priestorov. Na streche školy budú osadené fotovoltické panely.

Som veľmi rád, že sa nám postupne darí rekonštruovať všetky budovy materských škôl v našej zriaďovateľskej pôsobnosti. Konkrétne počas minulého roka sme tu, v tejto materskej škole, zrealizovali projekt rozšírenie jej kapacity o jednu triedu spojenú s rekonštrukciou dvoch pavilónov budovy školy, a to v hodnote 419 000 eur. Zároveň sme pre novovzniknutú triedu z rozvojového projektu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR získali finančné prostriedky na zakúpenie didaktických pomôcok, kníh a iného materiálneho zabezpečenia. Verím, že touto rekonštrukciou štyri pavilónov budovy materskej školy, nielen znížime energetické náklady na jej chod, ale aj skvalitníme a zútulníme prostredie pre naše deti a samozrejme aj pre zamestnancov tejto školy," povedal primátor mesta Ján Ragan.

Na realizáciu projektu: „ZVÝŠENIE ENERGETICKEJ HOSPODÁRNOSTI BUDOVY MATERSKEJ ŠKOLY KUKUČÍNOVA VRANOV NAD TOPĽOU“ mesto Vranov nad Topľou získalo dotáciu vo výške 400 000 eur. Celkovo bude preinvestovaných približne 500 000 eur.

« späť

aktualizácia: 11.07.2022 | počet zobrazení: 829
Počet návštev od 21.02.2008: 4625676
Počet návštev dnes: 543