Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Zle parkujúce autá bránia zimnej údržbe

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Zle parkujúce autá bránia zimnej údržbe

Oddelenie verejnoprospešných služieb Mestského úradu vo Vranove nad Topľou v sobotu popoludní opätovne vykonalo chemický posyp miestnych komunikácií a chodníkov. Ten bol vykonaný z dôvodu náhleho zhoršenia ich zjazdnosti a schodnosti.
Opätovne sa túto zimu stretávame s problémom zle zaparkovaných vozidiel, ktoré nám bránia vykonať zimnú údržbu na cestách a chodníkoch. Práve pre takto zaparkované autá nemôžeme vykonať údržbu technikou a musíme pristúpiť k manuálnemu čisteniu, čo je zdĺhavé a dokonca v niektorých prípadoch nemožné. Paradoxne tento jav sa viac vyskytuje pri rodinných domoch, kde obyvatelia majú vlastný dvor, a aj napriek tomu parkujú svoje autá na chodníkoch, či na okraji ciest a tým bránia prejazdu techniky. Táto situácia sa každým rokom zhoršuje,“ skonštatoval Ján Fedorňák.

Viac fotografií nájdete tu: https://www.facebook.com/…783651917108?…

Mesto momentálne spravuje 64 km ciest a 67 km chodníkov. Tieto cesty sú rozdelené do dvoch okruhov podľa dôležitosti. Prvý okruh zabezpečuje zjazdnosť ciest pre sanitky, hasičov a autobusy. Taktiež do tohto okruhu patria všetky cesty, ktoré sú na kopcoch (Dubník, Okulka, Sídlisko 1. mája, Vinice).
Na území mesta sa nachádzajú aj komunikácie, na ktorých vykonáva zimnú údržbu Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja – oblasť Vranov nad Topľou. Do tohto okruhu spadajú komunikácie: Lomnica – smer Kamenná Poruba, Lomnická ulica, Čemernianska ulica, Herlianska ulica, Prešovská ulica, Ulica duklianskych hrdinov, Mlynská a Staničná ulica,“ vysvetlil Ján Fedorňák.
V rámci zimnej údržby boli na Okulke, Sídlisku 1. mája a na Viniciach osadené uzatvárateľné 200 litrové nádoby s technickou soľou. Tie slúžia obyvateľom týchto lokalít na posyp schodísk, parkovísk alebo chodníkov v blízkosti ich obydlí.
Aj tento rok je obyvateľom mesta Vranov nad Topľou k dispozícii dispečing zimnej údržby na tel. č. 0901 770 045, ktorý je zriadený v budove bývalého Mestského bytového podniku, a.s.

« späť

aktualizácia: 05.04.2023 | počet zobrazení: 2 390
Počet návštev od 21.02.2008: 4657078
Počet návštev dnes: 3518