Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Štatistické údaje o bezplatnej verejnej doprave v meste Vranov nad Topľou za mesiac január 2022

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Štatistické údaje o bezplatnej verejnej doprave v meste Vranov nad Topľou za mesiac január 2022

Podľa údajov poskytnutých dopravcom SAD Humenné, a.s., OZ Vranov nad Topľou mestu Vranov nad Topľou, v mesiaci január 2022 bolo spolu na oboch linkách mestskej hromadnej dopravy prepravených 10 646 cestujúcich.
Ak porovnáme počet cestujúcich, ktorí využili službu prepravcu s počtom prepravených v rovnakom období, a to s januárom 2020 (vzhľadom na pandemickú situáciu v januári 2021, bol pre porovnanie vybraný rok 2020) došlo k nárastu počtu cestujúcich, a to o 924, čo je nárast o 8,68%. Zároveň je potrebné zdôrazniť, že oproti roku 2020 bolo v januári tohto roku o jeden pracovný deň menej. Menej bolo aj školských dní, a to o dva,“ konštatovala Eva Fedorňáková, z tlačového referátu MsÚ Vranov nad Topľou.
Bezplatnú verejnú dopravu môžu obyvatelia mesta a okresu, ako aj jeho návštevníci využívať od začiatku januára 2022.
O bezplatnej verejnej doprave, respektíve o navýšení transferu o 27 000 eur pre túto dopravu tak, aby bola pre každého občana bezplatná, sme s poskytovateľom tejto služby rokovali už dlhšie obdobie. Viedol nás k tomu neúmerný nárast počtu áut v meste, čoho dôsledkom je znečistené ovzdušie, hluk, prach, prehustená premávka a križovatky, ktoré hlavne v ranných hodinách sú preplnené. Jej zavedením chceme občanov vrátiť späť do takzvanej mestskej verejnej dopravy, opätovne ich naučiť využívať túto formu cestovania a takto eliminovať už spomínané záťaže,“ povedal primátor mesta Ján Ragan.

« späť

aktualizácia: 15.06.2022 | počet zobrazení: 1 406
Počet návštev od 21.02.2008: 4638557
Počet návštev dnes: 423