Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Primátor gratuloval jubilantke

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Primátor gratuloval jubilantke

Pri príležitosti životného jubilea primátor Vranova nad Topľou Ján Ragan navštívil jubilantku Annu Illéšovú, ktorá v uplynulom období oslávila svoje 100. narodeniny.

„Len málo ľudí na svete sa dožije takéhoto krásneho veku. O to viac ma teší, že aj v našom meste máme občianku, ktorá sa ho dožila. Milá naša jubilantka, v prvom rade Vám chcem poďakovať za Váš činorodý život, počas ktorého ste vychovali deväť detí, vnúčatá, pravnúčatá a za kus práce, ktorú ste vykonali na svojom pracovisku. Určite ste prínosom aj pre naše zariadenie, v ktorom bývate už 35 rokov a podieľate sa na živote v ňom. Za toto všetko Vám patrí VEĽKÁ VĎAKA, ÚCTA A OBDIV,“ povedal primátor mesta.

Viac fotografií nájdete tu: https://www.facebook.com/permalink.php?…

Pani Anna Illéšová, rodená Bartková, sa narodila 20. 5. v rodine Mikuláša Bartka a Anny, rodenej Tirpákovej, v obci Jastrabie.
Jej otec bol robotník, matka bola domáca. Rodina sa po čase presťahovala do Vranova nad Topľou. Tu absolvovala základnú aj meštiansku školu. Ako 18– ročná sa vydala za Antona Illéša. Život v tom čase nebol ľahký, pretože začínala 2. svetová vojna. S celou rodinou bola evakuovaná do Liptovského Mikuláša, neskôr do Ružomberka.
Z manželstva sa narodilo deväť detí, traja chlapci a šesť dievčat. Deti potrebovali celodennú starostlivosť, čo jej zaberalo všetok voľný čas. Vychovávala ich v náboženskom duchu, viedla ich k vzájomnej láske v rodine, k blížnym a k poctivej práci. Pre starostlivosť o deti do práce nastúpila až po svojej štyridsiatke. Spolu s manželom pracovala v hydinárskych závodoch. Po smrti manžela v roku 1983 sa starala o svoju matku, s ktorou žila v spoločnej domácnosti. Po matkinej smrti v roku 1985 bol pre ňu trojizbový byt priveľký, preto sa z bytu na Juhu presťahovala do novootvoreného penziónu pre seniorov vo Vranove nad Topľou, kde býva doteraz. Pani Illéšovej teraz robí radosť 21 vnúčat, 36 pravnúčat a 8 prapravnúčat.
Život pani Illéšovej bol popretkávaný mnohými smutnými aj bolestivými situáciami. V roku 1960 jej zomrela najstaršia dcéra Marta, o sedem rokov neskôr jej otec. V roku 1991 tragicky zahynul prostredný z troch synov – Anton a v roku 2006, taktiež tragicky, zahynul pri páde lietadla vracajúceho sa z misie v Kosove, vnuk Marián. Bolestivá bola aj strata desaťročného vnuka Martina, skoro dospelej, sedemnásťročnej, vnučky Miroslavy a najmladšieho syna Františka, ktorý zomrel pred piatimi rokmi.

« späť

aktualizácia: 07.07.2020 | počet zobrazení: 4 516
Počet návštev od 21.02.2008: 4625656
Počet návštev dnes: 523