Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Mestský krízový štáb prijal ďalšie opatrenia pre zamedzenie šírenia respiračného ochorenia COVID -19 + video

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Mestský krízový štáb prijal ďalšie opatrenia pre zamedzenie šírenia respiračného ochorenia COVID -19 + video

Mestský krízový štáb prijal ďalšie opatrenia V stredu 15. 4. 2020 vo veľkej zasadačke MsÚ rokoval krízový štáb mesta Vranov nad Topľou. Na jeho štvrté rokovanie boli prizvaní aj členovia Okresného krízového štábu vo Vranove nad Topľou, a to prednosta Okresného úradu vo Vranove nad Topľou (OÚ) Andrej Krišanda, vedúci odboru krízového riadenia a CO OÚ Pavol Molčan, riaditeľ PZ vo Vranove nad Topľou Ľuboš Mičkanin, riaditeľ Vranovskej nemocnice n.o. Eugen Lešo, riaditeľka Regionálneho úradu verejného zdravotníctva vo Vranove nad Topľou (RÚVZ VT) Ľudmila Rosiarová, zástupkyňa riaditeľky RÚVZ VT a epidemiologička Mária Husárová a riaditeľ Hasičského a záchranného zboru vo Vranove nad Topľou Jozef Ondrej.

Video nájdete tu: https://youtu.be/tJsz1kofl44

Hlavnou témou rokovania krízového štábu, bol pozitívny výsledok testu na respiračné ochorenie COVID-19 u občana mesta Vranov nad Topľou.

V rámci rokovania boli prijaté následné opatrenia:


1. RÚVZ zabezpečí testovanie  vytypovaných občanov na Ulici cintorínskej a na základe výsledkov určí ďalší postup ohľadom karantény obyvateľov v tejto lokalite.

Mesto Vranov nad Topľou zabezpečí:
2. vozidlo a ochranné pomôcky pre vodiča na prevoz testovaných občanov,
3. občianske hliadky a mestskú políciu, ktorí budú monitorovať Cintorínsku ulicu
4. pre rodinu, ktorá je v karanténe, dodávku potravín a liekov pomocou terénnych sociálnych pracovníkov v súčinnosti s mestskou políciou,
5. dezinfekciu Cintorínskej ulice a okolia,
6. dezinfekčné potreby a ochranné prostriedky pre zamestnancov mesta,
7. ako stredisko karanténnej budovy sa určuje Komunitné centrum na Cintorínskej ulici, ktoré v prípade potreby vybaviť potrebným zariadením a ochrannými a dezinfekčnými prostriedkami,
8. v rámci mesta sa vytypujú ďalšie objekty, ktoré budú slúžiť ako karanténne stredisko pre občanov mesta a to pre 2 typy prípadov :
• rizikové prípady (bez príznakov, napr. príbuzní pozitívne testovaných),
• pozitívne testovaní – ľahší priebeh.
9. Podľa vývoja situácie na území mesta sa budú ďalšie úlohy a opatrenia riešiť operatívne s jednotlivými zainteresovanými zložkami.

V rámci prijatých opatrení mesto Vranov nad Topľou bude aj naďalej pokračovať v dezinfekcii stojísk, autobusových zastávok, podchodov, sídliskových schodísk a k nim patriacich držadiel, lavičiek, odpadkových košov, pitných fontán a detských ihrísk. Všetky verejné priestory a mestský mobiliár je dezinfikovaný 2% roztokom Chloraminu B prístrojom na rosenie, ktorý vytvára takzvaný systém aerosólu.

« späť

aktualizácia: 04.06.2020 | počet zobrazení: 2 137
Počet návštev od 21.02.2008: 4481799
Počet návštev dnes: 655