Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

Najčítanejšie

Video: Pred Domom kultúry vo Vranove nad Topľou je vystavený nový mobiliár mesta

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Video: Pred Domom kultúry vo Vranove nad Topľou je vystavený nový mobiliár mesta

Mobiliár pod názvom „Vrany pri Topli“, ktorý je dočasne osadený pri dome kultúry, pripomína 750. výročie mesta Vranov nad Topľou. Autorom mobiliáru – sedenia, ktoré je doplnené o písmená VRANOV a taktiež o štylizované stromy s vranami, je Patrik Knoblich, ktorý je zároveň autorom loga k 750. výročiu mesta.

Video nájdete tu: https://youtu.be/m6iJ0bqLH8U

„Mojim prianím je, aby mesto nebolo miestom pamätníkov a spomienok, ale aby naše mesto bolo aktívne, slúžiace svojim obyvateľom. Objekt, ktorý venujem mestu, nie je obyčajnou pamätnou tabuľou. Je úžitkový predmet, pri ktorom sa majú ľudia stretávať, kde si môžu posedieť, či načítaním QR kódu prečítať povesť o vzniku Vranova. Práve povesťou O vranách pri Topli, ktorá rozpráva príbeh o vzniku nášho mesta, som sa pri navrhovaní mobiliáru inšpiroval. Sedenie predstavuje miesto, kde sa usadili prví obyvatelia Vranova. Tri vrany symbolicky odkazujú na toto miesto, ktoré vraj bolo v minulosti známe veľkým výskytom vrán, a podľa ktorých pravdepodobne dostalo mesto svoj názov,“ povedal autor Patrik Knoblich.

Minimalistické tvary sedenia a štylizované stromy s vranami sú vyrobené z plechu a polykarbonátu, na ktorom je aplikovaná fólia meniaca farby podľa uhlu pohľadu. Zvolené materiály a povrchové úpravy sú vhodné do exteriéru. Na svojom trvalom mieste bude sedenie ukotvené do zeme.

Je to milé, že práve v predvianočnom období mesto dostáva darček vo forme mobiliáru. Sú to praktické prvky, ktoré vieme využiť. Viem si predstaviť, že toto kreatívne dielo umiestnime tam, kde ho budú využívať hlavne deti a mládež. Určite ich to zaujme, môžu si tam sadnúť, dozvedieť sa niečo nové o našom meste. Ak tento mobiliár občania ocenia, nevylučujem že doplníme ho o ďalšie prvky. Aj dnes pri príležitosti odovzdania tohto diela sme rozprávali s pánom Knoblichom o ďalšej možnej spolupráci, či už pri takýchto veciach, alebo o inom type spolupráce, ako napríklad logo mesta, grafický dizajn, propagácia mesta. Som rád, že občan nášho mesta má takéto dobré nápady a verím že aj do budúcna budeme spolupracovať a využijeme ich v prospech nášho mesta,“ skonštatoval primátor mesta Ján Ragan.

Toto umelecké dielo podporil z verejných zdrojov formou štipendia Fond na podporu umenia.

« späť

aktualizácia: 07.02.2022 | počet zobrazení: 1 095
Počet návštev od 21.02.2008: 4388707
Počet návštev dnes: 1150