Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Mesto pokračuje s rekonštrukciou komunikácií

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Mesto pokračuje s rekonštrukciou komunikácií

Od utorka 5. 3. 2019 pokračuje rekonštrukcia komunikácií na území nášho mesta. S prácami sa začalo na miestnej komunikácii od okružnej križovatky na Dlhej ulici k obchvatu. Rekonštrukčné práce budú pokračovať na miestnej komunikácii od križovatky na Ulici Milana Rastislava Štefánika po Základnú školu Bernolákova, na miestnej komunikácii medzi bytovým domom s. č. 1060 a Základnou školou Bernolákova (cesta k ľadovej ploche a k nafukovacej športovej hale), na miestnej komunikácii na Bernolákovej ulici pri tržnici, na miestnej komunikácii na Kláštornej ulici, na miestnej komunikácii na Sídlisku II pred garážami po križovatku OD Billa, na miestnej komunikácii na Ružovej ulici a na spojnici Budovateľskej a Mlynskej ulice.
Video nájdete tu: https://youtu.be/5vfgiUF8Gs0
Samotná rekonštrukcia ciest pozostáva z obrúsenia asfaltovej plochy, očistenia a penetrácie povrchu, natiahnutia novej podkladovej hrubozrnej vrstvy asfaltu (slúži ako vyrovnávacia vrstva), na ktorú sa položí už finálna vrstva jemnejšieho asfaltu. Pred samotným uložením finálnej vrstvy asfaltu budú ešte výškovo upravené uličné vpuste, kanalizačné poklopy a iné zariadenia nachádzajúce sa v komunikáciách. Tento postup bude zrealizovaný postupne na všetkých komunikáciách.

S rekonštrukciou 16 komunikácií mesto začalo v septembri minulého roku. Celkový rozsah rekonštrukcie je 31 474 m2 v hodnote približne 1 200 000 eur. Prefinancovaná bude z úverových prostriedkov, a to vo forme rovnomerných mesačných splátkok po dobu 10 rokov, so začiatkom splácania splátok po ukončení realizácie. Do tejto plánovanej rekonštrukcie boli zaradené cesty – komunikácie na základe výberu jednotlivých výborov mestských častí, podnetov občanov a na základe monitoringu, ktorý vykonali zamestnanci mestského úradu. Následne bol tento zoznam odsúhlasený v MsZ.

« späť

aktualizácia: 29.04.2019 | počet zobrazení: 2 715
Počet návštev od 21.02.2008: 4638287
Počet návštev dnes: 153