Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Primátor diskutoval s duchovnými pôsobiacimi na území mesta

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Primátor diskutoval s duchovnými pôsobiacimi na území mesta

V utorok (9. 2. 2016) sa primátor mesta Vranov nad Topľou Ján Ragan stretol s predstaviteľmi cirkví. Na stretnutie boli pozvaní všetci kňazi pôsobiaci na území mesta.

Primátor v úvode stretnutia privítal predstaviteľov cirkví, osobitne brata Martina Vargovčáka, farára Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania a Miroslava Humenského, kňaza Pravoslávnej cirkvi, ktorí v našom meste pôsobia od jesene minulého roka.
Zároveň všetkým poďakoval za prácu, ktorú v uplynulom roku vykonali v oblasti duchovného života, v rámci výučby náboženstva, za spoluprácu pri organizovaní rôznych podujatí, ako napríklad „Rozžiarme Vianoce“. Vo svojom príhovore povedal: „Čoraz častejšie vidíme, že nielen materiálna stránka života je dôležitá. Dôležité sú duchovné hodnoty, ktoré potrebujeme v našej spoločnosti, v našom meste. Tieto hodnoty sú postavené na pilieroch viery, ktoré reprezentujete vy. Je to veľká výzva, pretože dnešná uponáhľaná doba, ktorá panuje v spoločnosti – v rodinách, často nedovoľuje jej členom venovať sa duchovnu a rozvoju hodnôt.“
Počas diskusie sa otvorili viaceré témy, ktoré trápia nielen duchovných, ale aj celkovo občanov mesta, ako napríklad: vandalizmus, ničenie verejného majetku a dopravná situácia v meste.
V závere stretnutia primátor pripomenul, že aj v tomto roku môžu využiť v rozpočte vyčlenené finančné prostriedky na rôzne mikroprojekty, a to vo výške 10 000 eur.

« späť

aktualizácia: 01.03.2016 | počet zobrazení: 9 775
Počet návštev od 21.02.2008: 4638285
Počet návštev dnes: 151