Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Primátor prijal Martina Šviderského

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Primátor prijal Martina Šviderského

Primátor mesta Ján Ragan spolu s prednostom mestského úradu Imrichom Kónyom a poslancom mestského zastupiteľstva Jánom Lapčákom, v zasadačke mestskej rady, v stredu 29. decembra prijali najlepšieho hráča tímu Manchestru United do 18 rokov za rok 2021 Martina Šviderského.

„Som rád, že Ťa môžem takto slávnostne prijať na pôde nášho mesta a poďakovať Ti zato, že šíriš dobré meno o našom meste vo svete. Určite si futbalu obetoval svoje detstvo, svoju mladosť, veľa energie, sily, námahy. Za výsledkami, ktoré dosahuješ sú určite hodiny tréningov, driny, odriekanie. Si jeden z mála ktorému sa podarilo vo svete sa takto presadiť a pevne verím, že to je ešte len začiatok a že aj naďalej budeš takto úspešne reprezentovať našu krajinu a naše mesto," povedal primátor mesta Ján Ragan.

Martin Šviderský sa narodil 4. októbra vo Vranove nad Topľou. S futbalom začal ako šesťročný. Postupne sa cez Vranov nad Topľou, Michalovce dostal do Tatrana Prešov. Vďaka svojim videám, v ktorých ukazoval svoj futbalový talent, si ho všimla legenda slovenského futbalu Ľubomír Moravčík.
Ako 10 ročný sa vydal do futbalového sveta. Vo svojom mladom veku sa ocitol v uznávaných futbalových školách vo Francúzsku a Škótsku.
V roku 2014 sa Martin stal hráčom známeho anglického klubu Arsenal Londýn. V tom istom roku v septembri sa presťahoval do Gréckeho Solúna, kde navštevoval futbalovú školu svojho tímu. Na prelome rokov 2016–2017 sa jeho futbalová kariéra nečakane zmenila, keďže akadémiu, ktorú navštevoval zrušili. Následne poldruha roka cestoval a absolvoval skúšky vo viacerých futbalových tímoch v Anglicku. Do niektorých zavítal aj viackrát a nakoniec sa rozhodol pre dres Manchestru United, ktorého dres oblieka od januára 2019 až doteraz.
V lete tohto roku bol vyhlásený za najlepšieho hráča tímu Manchester United do 18 rokov.

« späť

aktualizácia: 07.02.2022 | počet zobrazení: 2 345
Počet návštev od 21.02.2008: 4624828
Počet návštev dnes: 955