Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Otvorenie prírodnej záhrady v MŠ Okulka 21.

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Otvorenie prírodnej záhrady v MŠ Okulka 21.

Pri príležitosti Dňa materských škôl, primátor mesta Ing. Ján Ragan slávnostne odovzdal deťom materskej školy Okulka 21 prírodnú záhradu, ktorej súčasťou je prírodná učebňa, hmatový chodník, prekážková dráha a oddychová zóna.
Materská škola Okulka sa nachádza na svahovitom teréne a deti materskej školy majú veľmi málo možností na pohybové aktivity, cvičenie, voľné hry a pobyt vonku. Zámerom preto bola revitalizácia priestoru a jeho následné pretvorenie výsadbou na zelenú učebňu v prírode, kde by sa vytvorilo miesto pre zážitok, poznávanie, učenie, experimentovanie, na cvičenie a voľné hry detí, ale aj relax. Vypracoval sa preto projekt s názvom Ekoškôlka, ktorý riešil problematiku absencie priestoru na cvičenie a voľné hry detí v prírode. Na dvore materskej školy sa vytvorilo veľmi zaujímavé prostredie na vyučovanie, na oddych a tvorivé aktivity detí. Vytvoril sa hmatový chodník, prírodný prekážkový chodník, popri ktorých vyrastajú ovocné kríky.
Súčasťou projektu Ekoškôlky je Ekoučebňa, ktorá poskytuje deťom miesto symbiózy s prírodou. Jej výnimočnosť umocňuje skutočnosť, že deti všetko budú môcť vnímať viacerými zmyslami, vidieť, dotknúť sa, ovoňať, počúvať a v prípade stimulácie chutí aj ochutnať to, čo si sami vypestovali. Podarilo sa vytvoriť nádherné bylinné a zeleninové záhony. To všetko slúži deťom k poznávaniu prírody a jej zákonitosti, umožňuje zážitkové učenie. Výchovno-vzdelávací proces sa vo veľkej miere presunie z vnútorných priestorov školy do prírodnej záhrady.
Celé dielo sa podarilo zrealizovať za pomoci mesta Vranov nad Topľou, za spolupráce dobrovoľníkov z DM drogérie a dobrovoľníkov z charitatívneho Domu mládeže. Zvlášť poďakovanie patrí rodičom a priateľom našej školy, ktorí prispeli nielen finančne, materiálne, ale hlavne veľkým počtom odpracovaných brigádnických hodín počas 9 tich sobôt.
Finančne pomohla Raiffesen banka v rámci iniciatívy s názvom Gesto pre mesto. Tento projekt sa uskutočnil aj vďaka podpore Nadácie SPP.

« späť

aktualizácia: 07.11.2017 | počet zobrazení: 8 416
Počet návštev od 21.02.2008: 4625664
Počet návštev dnes: 531