Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Pracovné rokovanie s predstaviteľmi vlády SR

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Pracovné rokovanie s predstaviteľmi vlády SR

Primátor mesta Vranov nad Topľou spolu s prednostom okresného úradu a predsedom Združenia miest a obcí vranovského regiónu v utorok 2. novembra rokovali s predstaviteľmi vlády SR o plánovaných reformách.

„S premiérom Eduardom Hegerom, ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou a ministrom zdravotníctva Vladímírom Lengvarským sme rokovali o pláne obnovy a pripravovaných reformách v zdravotníctve a súdnictve. V rámci rokovania boli odprezentované priority plánu obnovy (na čo budeme môcť čerpať peniaze z EÚ v priebehu nasledujúcich štyroch rokov), pričom sme boli upozornení, že podmienkou realizácie tohto plánu je schválenie pripravovaných reforiem v zdravotníctve a v súdnictve. Čiže ak tieto reformy nebudú schválené, nebudeme môcť z neho čerpať peniaze.
Počas rokovania nám ani tentokrát nebolo jasne odpovedané na otázky, či bude zachovaná nemocnica v našom meste v takej podobe ako je v súčasnosti a zároveň nám bolo viac-menej naznačené, že okresný súd bude fungovať iba ako pracovisko.
V rámci rokovania som rázne vyslovil svoju nespokojnosť s týmto jednaním, pretože plán obnovy, ktorý má na Slovensko priniesť nemalé finančné prostriedky, a to nielen do súdnictva a zdravotníctva, ale aj napríklad do školstva, má priniesť takzvaný progres, zvýšiť kvalitu života obyvateľov, a to v podobe výstavby nových nemocníc, škôl, vytvárania nových oddelení v nemocniciach, zvýšenia kvality súdov, či skrátenia súdneho konania. Stále platí to, čo tvrdím od začiatku, a to že tieto reformy sú šité horúcou ihlou. Sú to tak vážne kroky, ktoré sa bytostne dotýkajú všetkých občanov bývajúcich v našom regióne. Áno, možno v zdravotníctve sú potrebné reformy, ale nie na úkor ľudí a na úkor zníženia kvality ich života. Preto je potrebná široká diskusia so všetkými predstaviteľmi štátnej a verejnej správy, s predstaviteľmi nemocníc, súdov a so zástupcami ministerstiev,
“ povedal primátor mesta Ján Ragan.

« späť

aktualizácia: 09.11.2021 | počet zobrazení: 1 022
Počet návštev od 21.02.2008: 4624831
Počet návštev dnes: 958