Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Mesto Vranov nad Topľou navštívil prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska + video

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Mesto Vranov nad Topľou navštívil prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska + video

Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska v rámci návštevy východného Slovenska dňa 30. 11. 2016 navštívil aj mesto Vranov nad Topľou. Po privítaní primátorom mesta Jánom Raganom rokoval s vedením mesta o súčasnej situácii v meste Vranov nad Topľou.
Hlavnou témou rozhovoru bola nezamestnanosť v meste a okrese. „Toto mesto a aj okres má problém s nezamestnanosťou. Celkovo v okrese je nezamestnanosť skoro 18% a patrí medzi jeden z 12 okresov, ktoré boli určené na pomoc štátu, na akčný plán. Diskutovali sme veľa práve o tomto akčnom pláne. Ako to dokáže pomôcť riešiť túto situáciu. Pán primátor mi vysvetlil, že v akčnom pláne bolo pripravených na vytvorenie 2500 pracovných miest, to je úžasné číslo, ak by sa to podarilo zrealizovať, tak by nezamestnanosť klesla o tretinu a to by bol obrovský úspech. Investície s tým spojené, 120 miliónov, sú ale tiež dosť vysoké. Som rád, že sa vytvorilo niečo, čo môže pomôcť regiónom s vysokou nezamestnanosťou.“ povedal prezident Andrej Kiska. Ďalšou témou rokovania bolo hodnotenie spoločnosti Transparency International Slovensko, podľa ktorej je mesto Vranov nad Topľou najotvorenejšou samosprávou Slovenska. „Pána prezidenta samozrejme zaujímalo, ako sa mesto Vranov nad Topľou zapája do výziev a čerpania finančných prostriedkov z fondov EÚ, ako sa nám darí v oblasti školstva a veľmi živo sa zaujímal aj o situáciu vo vranovskej nemocnici“ povedal primátor mesta Ján Ragan.
Po rokovaní pán prezident navštívil miestne gymnázium a obchodnú akadémiu, kde sa stretol so študentami týchto škôl. Následne si prezrel centrum mesta, kde sa pozdravil s občanmi mesta Vranov nad Topľou.
video: https://youtu.be/TVlyoV70N5Q

« späť

aktualizácia: 16.12.2016 | počet zobrazení: 37 367
Počet návštev od 21.02.2008: 4625645
Počet návštev dnes: 512