Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Zimná údržba komunikácií v meste Vranov nad Topľou

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Zimná údržba komunikácií v meste Vranov nad Topľou

Úlohou zimnej údržby je odstránenie, prípadne zmiernenie závad v zjazdnosti a schodnosti komunikácií, spôsobených poveternostnými a klimatickými podmienkami. Túto údržbu a zjazdnosť miestnych komunikácií počas zimnej sezóny zabezpečuje oddelenie verejnoprospešných služieb.
Presne naplánovať činnosti súvisiace so zimnou údržbou nie je možné, preto pripravenosť musí byť taká, aby bolo možné zvládnuť všetky kritické situácie, ktoré v priebehu zimy môžu nastať. Na jej zabezpečenie je pripravená technika určená na túto údržbu a to: 2 veľké sypače, traktor s prednou radlicou a rozmetadlom, malotraktor s prednou radlicou a rozmetadlom, malý sypač, 2 nakladače, 2 traktory so zadnou radlicou a traktorovú vlečku.
K zlepšeniu zjazdnosti komunikácií zamestnanci oddelenia používajú chemické a inertné materiály a to posypovú soľ, drvený kameň a zeolit. Ten slúži pre posyp chodníkov v centre, kde nie je možné použiť posypovú soľ. V tomto období je uskladnených 150 ton posypovej soli a 50 ton drveného kameňa.
Mesto momentálne spravuje 58 km ciest a 56 km chodníkov. Na jeho území sa nachádzajú komunikácie, na ktorých vykonáva zimnú údržbu Správa a údržbu ciest Prešovského samosprávneho kraja oblasť Vranov nad Topľou – Lomnica smer Kamenná Poruba, Lomnická ulica, Čemernianska ulica, Herlianska ulica, Prešovská ulica, Duklianskych hrdinov, Mlynská a Staničná ulica. Na ďalších komunikáciách vykonáva údržbu mesto Vranov nad Topľou. Tieto cesty sú rozdelené do dvoch okruhov podľa dôležitosti.
Prvý okruh zabezpečuje zjazdnosť ciest pre sanitky, hasičov, autobusy. Taktiež do tohto okruhu patria všetky cesty, ktoré sú na kopcoch (Dubník, Okulka Sídlisko 1. mája, Vinice). Do prvého okruhu sú zaradené cesty Námestie slobody, Milana Rastislava Štefánika, Dlhá ulica, Domašská ulica, Sládkovičova ulica, Budovateľská ulica, Bernolákova ulica, Dobrianskeho ulica, Na hrunku, Sídlisko I. mája, Ulica gen. Svobodu, Erxova ulica, Viničná ulica, Slnečná ulica.
Ostatné cesty sú zaradené do druhého okruhu.

« späť

aktualizácia: 23.11.2015 | počet zobrazení: 4 617
Počet návštev od 21.02.2008: 4656914
Počet návštev dnes: 3354