Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Príhovor primátora ku Dňu učiteľov + video

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Príhovor primátora ku Dňu učiteľov + video

primator foto„Ak sa človek má stať človekom, musí sa vzdelávať“, povedal učiteľ národov Ján Amos Komenský, ktorý sa narodil 28. marca, v deň, kedy oslavujeme Deň učiteľov.

Video nájdete tu: https://youtu.be/Zmx7uejfiZg

Takto pred rokom sme sa v súvislosti so šíriacou sa pandémiou rozhodli preložiť Deň učiteľov na neurčito. Hovorili sme si, že keď sa situácia upokojí, pozveme predstaviteľov našich škôl, oceníme nominovaných pedagógov a užijeme si spolu slávnostný deň, ktorý mal patriť Vám.
Prešiel rok. Ďakovné listy s menami ocenených učiteľov a nachystané darčeky ležia odložené. Stále sme dúfali, že počas roka sa nám podarí osláviť s Vami tento slávnostný deň.
Prešiel rok a ďalší Deň učiteľov nemôžeme zorganizovať, lebo situácia sa nezlepšuje a nariadenia nám to nepovoľujú. Zdravie nás všetkých je pre nás prvoradé.
Tak veľmi by som Vám chcel poďakovať osobne, potriasť rukou a povedať Vám, ako veľmi si vážim Vašu prácu. Počas uplynulého roka sme zažili veľa ťažkých situácií, chvíľ, keď sme cítili beznádej, strach a nevedeli sme, čo bude v najbližších dňoch. Museli sme robiť závažné rozhodnutia zo dňa na deň a byť presvedčení, že sú správne. A tu prichádza chvíľa, milí učitelia, keď Vám chcem s veľkým rešpektom a uznaním vysloviť jedno veľké ĎAKUJEM. Riaditeľom škôl za pohotové prispôsobovanie sa situáciám, ktoré nastali a za krízové riadenie vyučovacieho procesu. Pedagógom za rýchle adaptovanie sa do dištančného procesu vzdelávania, zvládnutie jeho technických stránok, za to, že ste sa cez kamery usmievali na svojich žiakov a povzbudzovali ich, napriek tomu, že ani pre Vás to nebolo vôbec ľahké. Že ste sa spýtali našich detí, ako sa majú, ako sa cítia, že z Vás bola cítiť ľudskosť, že ste v ťažkých časoch našli pre nich milé slová.
Chcem Vám poďakovať aj za rodičov, ktorým ste boli oporou, keď si nevedeli rady a spolu ste naučili prváčikov čítať a písať, staršie deti rysovať, že ste ich motivovali, aby to nevzdávali aj pri neľahkom učive vyšších ročníkov. Pre nás všetkých je táto situácia nová a učíme sa každým dňom. Vzdelanie je veľmi dôležité a preto zopakujem ešte raz slová Jána Amosa Komenského, že „Ak chceme, aby sa z človeka stal človek, musíme sa vzdelávať“. Ďakujem Vám, že vzdelávate žiakov, že z každého dieťaťa tvarujete človeka a že im dávate kus seba. Prajem Vám pevné zdravie a veľa trpezlivosti pri napĺňaní Vášho poslania.

Patrí Vám moja úcta!

Želám Vám pekný Deň učiteľov!

« späť

aktualizácia: 12.04.2021 | počet zobrazení: 1 697
Počet návštev od 21.02.2008: 4474367
Počet návštev dnes: 539